Po pijanemu prowadziła auto. Spowodowała dwie kolizje

Po pijanemu prowadziła auto. Spowodowała dwie kolizje

Wczoraj dzięki szybkiej reakcji policjantki z Gdańska, będącej poza służbą oraz innych obywateli, kartuscy policjanci zatrzymali 57-letnią kobietę, która prowadziła pojazd mając 1,4 promila alkoholu w organizmie i spowodowała dwie kolizje drogowe.

Wczoraj około godziny 15 żukowscy policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym w Leźnie. Natychmiast zostali skierowani tam mundurowi, którzy po przyjeździe na miejsce zastali sprawczynię kolizji – 57-letnią kobietę kierującą mazdą. Jak się okazało, 57-laka została zatrzymana przez policjantkę z KP I w Gdańsku będącą w czasie wolnym od służby oraz innego świadka zdarzenia.

Świadkowie będący przy zdarzeniu uniemożliwili dalszą jazdę 57-latce poprzez zabranie jej kluczyków. Dodatkowo okazało się, że kierująca mazdą wcześniej także spowodowała kolizję w Pępowie, gdzie tak jak w Leźnie najprawdopodobniej nie zachowała należytej ostrożności podczas cofania. Wszyscy uczestnicy kolizji zostali zbadani alkomatem. Badanie wykazało, że 57-latka ma w swoim organizmie 1,4 promila alkoholu.

Reklamy

Kobieta za spowodowanie kolizji drogowych została ukarana dwoma mandatami karnymi  – każdy w wysokości 1 200 złotych. Pojazd 57-latki został zabezpieczony na parking policyjny. O dalszym losie kobiety zadecyduje sąd.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*