Likwidacja gigantycznej plantacji konopi w Łapinie Kartuskim [WIDEO]

Likwidacja gigantycznej plantacji konopi w Łapinie Kartuskim [WIDEO]

Zlikwidowano gigantyczną plantację marihuany w Łapinie Kartuskim. Na miejscu zabezpieczono prawie 2700 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu, z których można by uzyskać ponad 800 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 13 mln zł.

1-2

Zdjęcie 1 z 8

11 kwietnia 2019 roku, w miejscowości Łapino Kartuskie, woj. pomorskie, funkcjonariusze  CBŚP wspólnie z Morskim Oddziałem Straży Granicznej w Gdańsku zlikwidowali gigantyczną plantację, której przedmiotem  była uprawa  ziela konopi innych niż włókniste mogących dostarczyć znacznej ilości marihuany. 

Na miejscu zabezpieczono prawie 2700 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu, z których można by uzyskać ponad 800 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 13 mln zł. Uprawy mieściły się w 5 przystosowanych pomieszczeniach, gdzie znajdował się też specjalistyczny sprzęt, w tym: wentylatory, filtry, zasilacze prądowe, lampy, odżywki do roślin, pompy do nawadniania, osuszacz powietrza. Plantacja była zasilana 2 agregatami prądotwórczymi, umieszczonymi w specjalnie wytłumionym pomieszczeniu. Na terenie plantacji było też odrębne pomieszczenie służące do suszenia konopi, ujawniono w nim urządzenie do oddzielania kwiatostanu od liści, wagę elektroniczną, zgrzewarkę i worki próżniowe, a także 2,5 kg marihuany.

Na terenie plantacji zatrzymano 30-letniego mieszkańca województwa małopolskiego Radosława L. Mężczyźnie w Prokuraturze Regionalnej w Gdańsku przedstawiono zarzut  uprawy konopi innych niż włókniste mogącej dostarczyć znaczną ilości ziela konopi. Przestępstwo jest zagrożone karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.Sprawa ma wielowątkowy i rozwojowy charakter.

Prokuratorzy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Jeden Komentarz

  1. szarpalbym jak reksio szynke

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*