Pierwszy dzień wiosny w szkole w Borkowie

Pierwszy dzień wiosny w szkole w Borkowie

Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie był bardzo kolorowy.

no images were found

Uczniowie i nauczyciele przystroili się w barwne stroje. W salach pojawiły się wiosenno-świąteczne gazetki z kolorowymi kwiatami, motylami, bocianami, zielonymi żabami, zajączkami i pisankami. Oddziały nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego wykonały z patyków, słomy i papieru strojne marzanny.

Klasa I wraz ze swoją panią upiekła wiosenny tort. Inne klasy wykonały zdrowe wiosenne kanapki. Przedszkolaki uczyły się tańca wiosennego. W samo południe dzieci spotkały się na miejscu przyszłego boiska. Przy pięknej słonecznej pogodzie uczniowie śpiewali piosenki witające wiosnę. Wcześniej dyrektor szkoły uprzedził Straż Pożarną o zamiarach społeczności szkolnej. Przy gromkiej intonacji „żegnaj zimo, witaj wiosno” klasowe marzanny spłonęły. Z radością pożegnano te postaci symbolizujące dawną słowiańską boginię zimy i śmierci. Słowo „marzanna” wywodzi się od praindoeuropejskiego „mar-„, „mor-„ oznaczającego śmierć. Nastał teraz czas życia, radości i ciepła. Jest to też czas bezpośredniego oczekiwania na Święta Wielkanocne najbardziej upamiętniające zwycięstwo życia nad śmiercią.

Reklamy

Po powrocie do szkoły dzieci brały udział w Teatrzyku ekologicznym. Klasa IIIb, która w raz w wychowawczynią spektakl przygotowała, na zakończenie wykonała piękną piosenkę „Świat woła o pomoc”. Utwór stał się apelem do działań wobec natury.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*