Manifestacja patriotyczna w szkole w Borkowie [ZDJĘCIA]

Manifestacja patriotyczna w szkole w Borkowie [ZDJĘCIA]

„Wiwat! Krzyczcie wszystkie stany: Niechaj żyje Król kochany!” Tymi słowami uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie wyśpiewali swój entuzjazm z narodzin Konstytucji uchwalonej 3 maja 1791 roku przez Sejm Rzeczypospolitej, zwany Wielkim.

3maj3

Zdjęcie 1 z 8

Akademię rozpoczęło wprowadzenie pocztu sztandarowego i odśpiewanie przez społeczność szkolną Mazurka Dąbrowskiego. Uczniowie pod opieką pani Anny Formela i przy muzycznej aranżacji pani Zyty Formela przybliżyli zebranym te jasne chwile z polskich dziejów. Widownia entuzjastycznie włączyła się w spektakl śpiewem i żywiołowym falowaniem białoczerwonymi chorągiewkami.

Dyrektor szkoły, Józef Belgrau, podsumowując to radosne wspomnienie tamtej epoki, podkreślił wagę Konstytucji 3 Maja dla Rzeczypospolitej i jej mieszkańców wystawionych na próbę nadchodzących ciężkich czasów niewoli i wynarodowienia. „Sejm Wielki dał początek reformom: stworzył nowoczesną administrację, podjął starania na rzecz powstania nowej i skutecznej armii, naprawy skarbu państwa, poprawy sytuacji społeczeństwa. Konstytucja z 3 maja wprowadzała Polskę do grona nowoczesnych oświeconych państw. Polska konstytucja była pierwszą ustawą zasadniczą w Europie, a drugą na świecie”. Na koniec dyrektor życzył wszystkim „pogody i optymizmu na te dni majówki. Niech powiewające polskie flagi wzbudzają w was radość z tego co mamy i nadzieję na przyszłość..”

Reklamy

Po głównej uroczystości, ale w radosnym i świątecznym nastroju, uhonorowani zostali uczniowie aktywni w bieżących konkursach szkolnych. Uczestnicy akcji „Odżywiamy się zdrowo” otrzymali kosze egzotycznych owoców. Zaś najlepsi z konkursu SKO otrzymali dyplomy i nagrody.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*