Paczka dla Bohatera

„Paczka dla Bohatera” już po raz szósty

Akcja „Paczka dla Bohatera” organizowana jest już po raz szósty. W jej trakcie zbierane są dary dla weteranów, żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych czy też 1 i 2 Armii Wojska Polskiego. Akcję zainicjował Tomasz Sawicki z Grupy Rekonstrukcji Historycznej 12 Pułku Ułanów Podolskich ze Szczecina. W tym roku w akcję angażuje się również Muzeum Polskiego Czynu Zbrojnego w Armiach Sprzymierzonych z Borkowa.

1

Zdjęcie 1 z 4

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]

 Z roku na rok inicjatywa spotyka się z coraz to większym odzewem, zarówno w kraju, jak i za granicą, obejmując swym zasięgiem kolejne miejscowości. Wśród patronów honorowych akcji są Anna Maria Anders – przewodnicząca Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa i pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego, Ministerstwo Obrony Narodowej, Instytut Pamięci Narodowej, Agencja Mienia Wojskowego, Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Wojewoda Zachodniopomorski, Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu i wiele innych organizacji.

Zobacz też: Imprezy na Kaszubach w grudniu [ZDJĘCIA]

Paczka dla Bohatera: zbiórka

– W tym roku również i nasze Muzeum Polskiego Czynu Zbrojnego w Armiach Sprzymierzonych z Borkowa wesprze inicjatywę poprzez przygotowanie paczek i przekazanie darów świątecznych weteranom i kombatantom zamieszkałym w Trójmieście i na Kaszubach – informuje Adrian Spyra. – Wszystkie osoby zainteresowane wsparciem akcji prosimy o kontakt z regionalnym koordynatorem w Gdańsku panem Michałem Żłobeckim (tel. 500563863, e-mail: michalzlobecki91@gmail.com). Zbiórka darów potrwa do 17 grudnia br. – dodaje przedstawiciel muzeum.

Reklamy

Paczka dla Bohatera: co ofiarować

Jakich darów oczekują organizatorzy akcji? Najlepsze będą produkty z długim terminem przydatności takie jak: herbata, kawa, słodycze, owoce i warzywa w puszkach, konfitury, płatki śniadaniowe, ryby w puszkach, kakao, syropy, witaminy…; artykuły chemiczne i do higieny osobistej takie jak: kremy, szampony, płyny do kąpieli, płyny i proszki do prania, żele pod prysznic, pasty do zębów, środki czystości…. M ile widziane będą własnoręcznie wykonane przez dzieci kartki z życzeniami świątecznymi dla naszych BOHATERÓW, które zostaną dołączone do paczek.

Skomentuj: „Paczka dla Bohatera” już po raz szósty 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*