Ostrzyce. Miejscowość zdobią już barwy Kaszub

Ostrzyce. Miejscowość zdobią już barwy Kaszub

W ramach realizacji projektu „Radunice na łonie kultury Ostrzyc” poprawiono estetykę wsi Ostrzyce poprzez nowe nasadzenia drzew i kwiatów, odmalowanie barier na moście oraz ozdobienie wzorem haftu kaszubskiego stołu koło plaży.

Bariery na moście (ul. Droga Kaszubska) zyskały nowe kolory. Są to barwy niebieskie, pochodzące z haftu kaszubskiego. Kolorystyka nawiązująca do wody współgra z otoczeniem oraz będzie pasować do powstającego muralu.

Natomiast stół i ławki przy plaży ozdobiono wzorem haftu. Dzięki wykonanym pracom przestrzeń w centrum wsi nabiera nowego charakteru, który nawiązuje do kultury kaszubskiej.

Reklamy

Na moście widać już pierwsze elementy muralu nawiązującego do legendy o Radunicach, czyli wodnych pannach, mieszkających w Jeziorach Raduńskich. Lokalizacja muralu w tym miejscu nie jest przypadkowa. Wokół Punktu Informacji Turystycznej w Ostrzycach przebiega Aleja Legend Kaszubskich.

Tych, którzy nie znają jeszcze Legendy o Radunicach, uspokajamy, że już niebawem będzie można ją odsłuchać online zarówno w języku polskim, jak i kaszubskim.

Partner Fundacja PZU.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*