Podziel się Lego z dziećmi z Kurdystanu! Dołącz do zbiórki Fundacji Orla Straż

Podziel się Lego z dziećmi z Kurdystanu! Dołącz do zbiórki Fundacji Orla Straż

Po raz kolejny Fundacja Orla Straż zaprasza do udziału zbiórce dla społeczności obozów uchodźczych. Tym razem możemy podzielić się m.in. klockami Lego oraz zabawkami edukacyjnymi.

O działalności Fundacji Orla Straż pisaliśmy już wielokrotnie. W swoich działaniach zajmują się pomocą humanitarną rodzinom przesiedlonym, osobom uwolnionym z niewoli ISIS oraz wspierają żołnierzy-ochotników i ich rodziny. Założyciel Fundacji, Bartosz Rutkowski spotyka m.in. z polską młodzieżą, której opowiada o codzienności ich rówieśników w obozach uchodźczych. Orla Straż prowadzi również regularne zbiórki funduszy, dzięki którym mogą m.in. aktywizować zawodowo przesiedleńców. Tym razem celem akcji zorganizowanej przez Fundację jest zaopatrzenie ośrodka dla Jazydów w potrzebne zabawki oraz materiały edukacyjne.

Podziel się Lego!

W naszych domach często zalegają zabawki pozostałe po dzieciach. Świetnym sposobem na pozbycie się niepotrzebnych np. klocków Lego jest zbiórka organizowana przez Fundację Orla Straż. Zostaną one we wrześniu przekazane do ośrodka edukacyjnego dla Jazydów.

Dzięki Waszej pomocy, będziemy mogli rozpocząć regularne zajęcia terapeutyczne w ośrodku edukacyjnym dla Jazydów, gdzie prowadzona jest pomoc dla kobiet i dzieci, które przetrwały niewolę terrorystów islamskich. Odbywają się tam kursy dziewiarstwa dla kobiet, warsztaty plastyczne oraz nauka angielskiego i umiejętności społecznych dla dzieci.
Codziennie do ośrodka docierają mieszkańcy obozu dla przesiedleńców oraz rodziny, którym z powodu przeludnienia nie udało się do nich dostać.

Zależy nam, by materiały dostarczone do ośrodka były edukacyjne i rozwijały naszych podopiecznych. Chętnie przyjmiemy zestawy dla maluchów oraz starszych dzieci.
We wrześniu przywieziemy tangramy, gry sensoryczne, zabawki stymulujące rozwój i myślenie.

informuje na facebookowej stronie zbiórki Fundacja Orla Straż

Klocki Lego oraz materiały edukacyjne, którymi pragniemy się podzielić dziećmi z Kurdystanu przesyła można na adres Fundacji lub pozostawić – po wcześniejszym kontakcie mailowym – w Gdyni lub Warszawie. Ze względu na charakter zbiórki, organizatorzy proszą o rezygnacje z zestawów i elementów militarnych.

Adres fundacji:
Fundacja Orla Straż
Dąbrowa 5A
80-297 Banino

Reklamy


Jeden Komentarz

  1. Świetna akcja i świetnie, że akcję nagłaśniacie 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*