Pow. kartuski. Cukrzycobus odwiedzi Kartuzy, Żukowo, Somonino i Przodkowo

Pow. kartuski. Cukrzycobus odwiedzi Kartuzy, Żukowo, Somonino i Przodkowo

W najbliższy weekend na drogi w pow. kartuskim wyjedzie specjalny autobus. Cukrzycobus – to inauguracja projektu profilaktyki cukrzycy typu 2. dla mieszkańców Kartuz, Żukowa, Somonina i Przodkowa, którzy mogą liczyć na darmowe badania krwi, glukometry, a docelowo porady fizjoterapeutów i dietetyków.

Dzięki funduszom unijnym w całej metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot dzięki programowi #WolniOdCukrzycy swoje zdrowie może sprawdzić 180 tys. osób, z czego 20 tys. otrzyma specjalistyczne wsparcie.

W najbliższy piątek na ulice Kartuz wyjedzie specjalny cukrzycobus, w którym będzie można przebadać krew i sprawdzić poziom glukozy. Z bezpłatnych badań skorzystać może każdy, choć szczególnie powinny zrobić to osoby w wieku 18-64, aktywne zawodowo, będące w grupie podwyższonego ryzyka, czyli z nadwagą, chorobami serca i nadciśnieniem.

Cukrzyca typu 2. jest jedną z tzw. chorób cywilizacyjnych, której przyczynami są m. in. otyłość, siedzący tryb życia czy zła dieta.

Cukrzycobus zaparkuje w piątek 20 maja w Parku Solidarności przy ul. Klasztornej 4 w Kartuzach. Dzień później pojawi się w Żukowie na placu przy urzędzie gminy, a w niedzielę w Somoninie na parkingu przy GOK i w Przodkowie na parkingu przy urzędzie gminy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*