Fot.: Waldemar Kaiser

Zespół Bazuny z odznakami „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

W piątek, 29 lipca o godz. 17 w restauracji Mùlk w Miszewku odbędzie się uroczystość wręczenia członkom Regionalnego Zespołu Pieśni Tańca Bazuny z Żukowa odznak „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Odznaki przyznawane są przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury, ustanowiona 11 sierpnia 1969 roku. Odznaka jest wyróżnieniem za szczególne zasługi w działalności społecznej stanowiącej istotny wkład w rozwój literatury, teatru, fotografii, malarstwa i innych dziedzin kultury. 

Zobacz też: Zespół Bazuny z Żukowa świętował jubileusz 45-lecia [ZDJĘCIA]

Regionalny Zespół Pieśni  Tańca Bazuny z Żukowa w tym roku świętował jubileusz 45-lecia działalności artystycznej. Zespół założony został w 1971 roku w Przyjaźni w Państwowym Gospodarstwie Rolnym z inicjatywy Czesława Kwidzińskiego. Przez jakiś czas działał w Leźnie, a od 1992 r.  funkcjonuje przy żukowskim ośrodku kultury. Zespołem kieruje Robert Regliński. Konsultantem muzycznym jest Witold Treder, zaś nad choreografią od 2007 r. czuwa Jerzy Soliwoda.

Na repertuar zespołu składają się nie tylko tańce kaszubskie, ale również i pieśni, piosenki pochodzące z najbliższej okolicy. Zespół w ciągu minionych lata uczestniczył w wielu przeglądach, festiwalach krajowych i zagranicznych, odnosząc przy tym spore sukcesy.

Reklamy

Skomentuj: Zespół Bazuny z odznakami „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*