Budżet Obywatelski Żukowa 2018: trzy projekty do realizacji

Budżet Obywatelski Żukowa 2018 to 200 tys. zł. Z tych pieniędzy finansowane będą trzy projekty. Zwyciężyły one w plebiscycie, przez gminę.

fot. UG Żukowo

Najwięcej, bo 47 % ważnych głosów otrzymał projekt o nazwie Budowa drogi pieszo rowerowej Parkowa – Gdańska (kompleks boisk) o wartości 48.000 zł. Zadanie obejmuje wybudowanie ponad 100 m drogi pieszo-rowerowej łączącej ulicę Parkową z pętlą autobusową.

Zobacz też: XVI Mistrzostwa Powiatu Kartuskiego w Szachach [ZDJĘCIA]

Podobną liczbę głosów otrzymały kolejne 2 projekty tj. Doposażenie placu zabaw na Osiedlu Nowe w nowoczesne urządzenia zabawowe w tym dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych o wartości 50.000 zł oraz Zadbaj o czystość swojego miasta „Psi pakiet” o wartości 40.000 zł. W ramach psiego pakietu dla właścicieli czworonogów ustawionych zostanie 30 słupków z woreczkami oraz pojemnikami na odpady po psich nieczystościach.

Wymienione zadania będą realizowane w 2018 r. i konsultowane z autorami projektów na poszczególnych etapach realizacji.

W tym roku wprowadzona została możliwość oddania głosu elektronicznie, która usprawniła proces głosowania. Skorzystało z niej 62 % głosujących. Wśród ankiet papierowych zdarzały się niepoprawnie wypełnione, które stanowiły ponad 10 % ogólnej liczby głosów.

Skomentuj: Budżet Obywatelski Żukowa 2018: trzy projekty do realizacji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*