Somonino. Dostała SMS z fałszywym linkiem do płatności za prąd. Na szczęście nie otworzyła go!

Somonino. Dostała SMS z fałszywym linkiem do płatności za prąd. Na szczęście nie otworzyła go!

Oszuści wciąż szukają nowych sposobów na wyłudzenie pieniędzy. Wczoraj za cel obrali jedną z mieszkanek Somonina, która otrzymała SMS z informacją, że zalega z rachunkiem za prąd, w związku z czym dziś w jej mieszkaniu energia elektryczna zostanie odłączona. Może jednak tego uniknąć, realizując płatność przez link podany w wiadomości. Na szczęście, 63-latka z Somonina nie dała się nabrać. Policja apeluje o ostrożność i czujność oraz aby nie otwierać linków, podanych w wiadomościach z nieznanych numerów.

Oszuści nie próżnują. Do redakcji zKaszub.info odezwała się 63-letnia mieszkanka Somonina, która otrzymała wczoraj wieczorem wiadomość SMS z informacją, że „z powodu nieopłacenia rachunku za energię elektryczną, prąd w jej domu zostanie odłączony w dniu dzisiejszym.” Aby jednak tego uniknąć, powinna ona uregulować rzekomą zaległą płatność poprzez link, podany w wiadomości.

Na szczęście mieszkanka Somonina nie dała się nabrać. Nie otworzyła linku, a sprawę zweryfikowała w Punkcie Obsługi Klientów „Energa” w Kartuzach, mając na uwadze to, że nigdy nie zalegała z rachunkami za prąd. Tym samym fakt, że rzekomo ma nieopłaconą płatność, wydawał jej się nieprawdopodobny. Potwierdziło się to, co przypuszczała – za otrzymaną wiadomością SMS stoją oszuści. Co ciekawe, wiadomości od oszustów nie dało się przekazać na inny numer telefonu.

Jak mówi Piotr Gdaniec, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, do funkcjonariuszy regularnie docierają sygnały o tego typu działaniach oszustów, jednocześnie w powiecie kartuskim tego rodzaju oszustwo póki co nie jest częstym zjawiskiem. Apeluje też o to, aby w żadnym wypadku nie otwierać linków, podanych w wiadomościach z nieznanych numerów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*