Najstarsza mieszkanka powiatu, Anna Drywa świętowała 102. urodziny

Najstarsza mieszkanka powiatu, Anna Drywa świętowała 102. urodziny

Życzenie Annie Drywa stu lat to już za mało. W miniony piątek świętowała ona swoje 102. urodziny. Jest ona najstarszą mieszkanką powiatu kartuskiego.

UG Somonino

Miniony piątek dla Anny Drywa był wyjątkowym dniem, w którym świętowała swoje 102. urodziny. Mieszkająca w Żakowie (gm. Sulęczyno) jubilatka jest najstarszą mieszkanką powiatu kartuskiego.

Zacną jubilatkę w tym tak ważnym dla niej dniu odwiedzili: Wójt Gminy Sulęczyno Bernard Grucza, Przewodniczący Rady Gminy Sulęczyno Kazimierz Gliniecki, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Bogumiła Paszylk oraz Justyna Cichosz, reprezentująca Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęczynie. By uczcić tak ważny dla jubilatki dzień ks. Piotr Stoltman – wikariusz parafii pw. Świętej Trójcy w Sulęczynie odprawił z tej okazji Mszę Świętą w intencji jubilatki, w której wzięła udział także najbliższa rodzina.   

Anna Drywa urodziła się 7 grudnia 1916 roku w Jasieniu. Podczas okupacji niemieckiej, była gospodynią domową w rodzinie niemieckiej. W roku 1943 wyszła za mąż za Bernarda a od 1960 roku mieszka w miejscowości Biguszewo (obecnie nazwa urzędową miejscowości jest Żakowo). Anna wraz z Bernardem wychowała dwójkę dzieci, wieku 46 lat została wdową. Gospodarstwo przekazała córce i jej mężowi. Dostojna jubilatka doczekała się dwójki dzieci i pięciu wnuków, dziewięciu prawnuków  i szesnaścioro praprawnuków.  

UG Somonino

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*