Sala gimnastyczna w Miszewie oficjalnie otwarta

Sala gimnastyczna w Miszewie oficjalnie otwarta

Dziś w czasie podwójnej uroczystości, dokonano oficjalnego otwarcia nowej sali gimnastycznej oraz łącznika przy Szkole Podstawowej w Miszewie. W tym czasie zainaugurowano również rok Jana Trepczyka – kaszubskiego działacza i poety, który jest patronem miszewskiej placówki.

06022019_mieszwo (1)

Zdjęcie 1 z 47

W środowe przedpołudnie Szkoła Podstawowa w Miszewie obchodziła podwójną uroczystość. Burmistrz Wojciech Kankowski wraz Wicemarszałkiem Ryszardem Świlskim oraz innymi zaproszonymi gośćmi dokonali oficjalnego otwarcia nowo wybudowanej sali gimnastycznej wraz z łącznikiem. Była to również okazja do zainaugurowania roku Jana Trepczyka – jednego z najwybitniejszych kaszubskich poetów, pieśniarza oraz działacza, który od 1927 roku pracował w miszewskiej placówce. Obecnie jest również jest patronem.

SP Mieszewo z nową salą gimnastyczną

Nowa sala gimnastyczna oraz łącznik służą uczniom Szkoły Podstawowej już od początku stycznia.  Ma 833 m² powierzchni użytkowej i była długo wyczekiwaną przez społeczność szkolną inwestycją. Inwestycja kosztowała 4,1 mln zł. Wykonawcą prac była firma Zakład Usług Remontowo-Budowlanych „Apollo” Piotr Lubecki z miejscowości Nowa Wieś Kościerska.

Przez wiele lat lekcje wychowania fizycznego odbywały się najpierw na szkolnych korytarzach, potem w jednej z sal lekcyjnych. Przez ostatnie dwa lata uczniowie mogli korzystać z sali w remizie strażackiej. Jak podkreślała Dyrektor Dorota Richert nowo otwarta sala gimnastyczna jest spełnieniem marzeń całej społeczności szkolnej.

Rok Méstera Jan Trepczyka

Decyzją Rady Naczelnej patronem tego roku jest Jan Trepczyk – poeta, pieśniarz, nauczyciel. W sposób szczególny zapisał się on na kartach historii Szkoły Podstawowej w Miszewie, gdzie w latach 1927-1934 pełnił funkcję kierownika placówki. Starał się także o powołanie w Wejherowie muzeum kaszubsko-pomorskiego.

W uroczystości inauguracji roku Jana Trepczyka w Miszewie wzięło udział wiele pocztów sztandarowych

Reklamy


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*