Szkoła w Miszewie zyskała nową salę gimnastyczną

Szkoła w Miszewie zyskała nową salę gimnastyczną

Ma 833 m² powierzchni użytkowej i wkrótce będzie regularnie służyć uczniom. Sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej w Miszewie jest świeżo po odbiorze.

Ma 833 m² powierzchni użytkowej i wkrótce będzie regularnie służyć uczniom. Sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej w Miszewie jest świeżo po odbiorze.

– Budowa sali gimnastycznej przy szkole w Miszewie to inwestycja przede wszystkim w zdrowy tryb życia i aktywność dzieci – zaznacza Burmistrz Wojciech Kankowski. – Budując tego typu obiekty i dbając o te już istniejące, np. poprzez termomodernizację, chcemy stworzyć uczniom naszej gminy jak najlepsze warunki do nauki i rozwoju.

Prace budowlane polegały przede wszystkim na rozbudowie budynku szkolnego o salę gimnastyczną wraz z salami dydaktycznymi. W ramach zadania przebudowano również sieć wodociągową, wybudowano budynek gospodarczy oraz zbiorniki retencyjne.

– Marzenia się spełniają, otrzymaliśmy już pozwolenie na użytkowanie nowej części szkoły wraz z salą gimnastyczną – mówi Dorota Richert, dyrektor Szkoły w Podstawowej w Miszewie. – Nie mogę się doczekać reakcji uczniów, kiedy oznajmię, że przeprowadzamy się do nowych sal i co najważniejsze, że będziemy mogli korzystać z sali gimnastycznej. Uczniowie z niecierpliwością czekają również na strefę relaksu, która jest w trakcie wyposażania. Nowe pomieszczenia (sale lekcyjne, biblioteka, sala gimnastyczna) to szersze możliwości do realizacji zadań dydaktyczno-wychowawczych oraz organizacji zajęć pozalekcyjnych. Nareszcie będziemy mogli prowadzić w szkole zajęcia sportowe i artystyczne, na które tak bardzo czekają nasi uczniowie.

Inwestycja kosztowała 4,1 mln zł. Wykonawcą prac była firma Zakład Usług Remontowo-Budowlanych „Apollo” Piotr Lubecki z miejscowości Nowa Wieś Kościerska. Oficjalne otwarcie nowego obiektu odbędzie się w lutym.

Reklamy


Jeden Komentarz

  1. Pingback: Sala gimnastyczna w Miszewie oficjalnie otwarta [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*