Mikołajki w Kartuzach

Mikołajki w Kartuzach cieszą się ogromnym zainteresowaniem [ZDJĘCIA]

Mikołajki w Kartuzach cieszą się ogromnym zainteresowaniem! Impreza pod oficjalną nazwą Mikołajowy Festiwal Zdrowia odbędzie się 11 grudnia w parku Solidarności. Wtedy to ulice miasta wypełnią się miłośnikami ruchu na świeżym powietrzu. Będą oni maszerować, biegać i jeździć rowerami.

BANER

Zdjęcie 1 z 6

Fo.: mat. organizatora

Mikołajki w Kartuzach będę miały charakter rekreacyjny i prozdrowotny.  Organizuje je Akademia Biegowa Kartuzy, Klub Sportowy Amator Kiełpino, Kartuskie Centrum Kultury, grupa Rowerowe Kaszuby oraz miasto Kartuzy.

Zobacz też: Mikołajki w Kartuzach: będzie się działo! [PROGRAM]

Mikołajki w Kartuzach: festiwal aktywności

Program – jak zapewniają organizatorzy –  jest tak ułożony, by każdy sympatyk aktywności fizycznej znalazł coś dla siebie. Mikołaje na rowery wsiądą w godzinach porannych. W południe odbędzie się marsz zdrowia na dystansie 2,5 km. Godzinę później w parku Solidarności dzieciaki w 6 kategoriach wiekowych będą gonić renifera, bałwanka i Mikołaja. Głównym punktem Festiwalu Zdrowia w Kartuzach będzie bieg na dystansie 6,5 km, który rozpocznie się o godz. 14:00. Jego trasa powiedzie głównymi ulicami Kartuz. O tej samej porze zjawi się Mikołaj z prezentami. 

Mikołajki w Kartuzach największe na Pomorzu

W programie imprezy znalazł się też koncert chóru Grace Gospel Choir z Sopotu. Wystąpi on około godz. 15:00 przed planowaną dekoracją oraz losowaniem atrakcyjnych nagród wśród wszystkich uczestników.

Reklamy

Organizatorzy planują, że impreza przyciągnie blisko 2 tyś. uczestników – biegaczy, rowerzystów i maszerujących z całego województwa pomorskiego w każdym wieku! I nie ma w tym przesady bowiem na listach startych biegów dziecięcych jest już ponad 300 osób, a biegowych Mikołajów – już blisko pół tysiąca! Będą to najhuczniej obchodzone Mikołajki na Pomorzu.

Uwaga!  Przypominamy, że na paradę rowerową oraz marsz zdrowia zgłoszenia przyjmowane są 11 grudnia. Biuro i miasteczko imprezy zlokalizowane będzie w Kartuskim Centrum Kultury.

Nie można zapomnieć, że festiwal ma też wymiar charytatywny. Zbierane tego dnia pieniążki wesprą Fundację Pomorze Dzieciom, która wśród podopiecznych ma także dzieci z  powiatu kartuskiego. Każdy będzie mógł zostać św. Mikołajem! 

Skomentuj: Mikołajki w Kartuzach cieszą się ogromnym zainteresowaniem [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*