Międzynarodowe rozgrywki halówki w Kiełpinie – zespół z Kaliningradu II zwycięzcą Turnieju

W XXII Turnieju Piłki Nożnej Halowej w Kiełpinie rocznika 2008 miały swój międzynarodowy akcent. Oprócz drużyn z całego województwa, przybyły zespoły zza północnej granicy.

[Not a valid template]Turniej piłki nożnej halowej zorganizowany został dla drużyn juniorskich rocznika 2008 i i młodszych odbył się na kiełpińskiej hali sportowej. Został on zorganizowany przy współpracy Szkoły Podstawowej w Kiełpinie oraz Klubu Sportowego „Amator” Kiełpino.

Udział wzięło 13 drużyn z całego województwa pomorskiego i nie tylko podzielonych na trzy grupy. W grupie A prym wiodła drużyna FC Olympique II Kaliningrad, która zdobywając komplet 12 pkt bez straconej bramki wygrała grupę. Obok niej awans do ćwierćfinałów uzyskały zespoły Cartusii A Kartuzy i KTS-K Lew II Lębork.

Grupę B zdominowało FC Gowidlino, wyprzedzając Cartusię B Kartuzy i uzyskując tym samym awans do ¼ finału. Drużyna UKS Byki Słupsk (3 pkt) uzyskała możliwość awansu do ćwierćfinału w meczu barażowym.

Grupa C była najbardziej wyrównana. Ostatecznie wygrał KTS-K Lew Lębork. Obok niego awans do ćwierćfinału uzyskała UKS Przyjaźń. Natomiast trzecie FC 2009 Gowidlino (4 pkt) uzyskało możliwość awansu do ćwierćfinału w meczu barażowym.

Faza pucharowa turnieju rozpoczęła się od meczu barażowego o awans do ćwierćfinału, w którym FC 2009 Gowidlino bezbramkowo zremisowało z UKS Byki Słupsk. Wobec tego koniecznością była seria rzutów karnych, którą 5:4 wygrali zawodnicy ze Słupska uzyskując tym samym awans do ¼ finału, zaś drużyna z Gowidlina zagrała o dziewiąte miejsce.

Następnie odbyły się mecze o miejsca 10-13, w których AP Marko-Gol Gdańsk wygrał 2:0 z FC Olympique Kaliningrad, natomiast Orły Gdańsk pokonały AP Amator Kiełpino 3:2.

Kolejnym etapem były mecze ćwierćfinałowe. Pierwsze dwa były „bratobójczymi” pojedynkami dwóch drużyn tych samych klubów. Wpierw w meczu drużyn Cartusii Kartuzy lepsza okazała się ekipa A pokonując B. Następnie doszło do niespodzianki, gdyż zwycięzca grupy C KTS-K Lew Lębork przegrał ze swoimi „rezerwami”. W ostatnich dwóch meczach tej fazy wygrywali już faworyci, czyli zwycięzcy swoich grup. Wpierw FC Olympique II Kaliningrad pokonał UKS Byki Słupsk 2:0, a następnie FC Gowidlino rozbiło UKS Przyjaźń 4:0.

Kolejne mecze odbywały się o najniższe pozycje. W meczu o miejsca 9-11 AP Marko-Gol Gdańsk pokonało Orły Gdańsk uzyskując prawo gry o miejsce dziewiąte. Miejsce dwunaste zajęli goście z Rosji FC Olympique Kaliningrad, którzy po bezbramkowym remisie pokonali w rzutach karnych Amatora Kiełpino. Zaś w meczu o miejsce dziewiąte AP Marko-Gol Gdańsk pokonał 1:0 FC 2009 Gowidlino.

W pierwszym meczu o miejsca 5-8 nie padły żadne bramki i w rzutach karnych KTS-K Lew Lębork okazał się lepszy od Cartusii B Kartuzy wygrywając, zaś w drugim UKS Byki Słupsk pokonały UKS Przyjaźń.

Mecze półfinałowe zgodnie z oczekiwaniami stały na wysokim poziomie i dostarczyły spore emocje. W pierwszym bardzo zaciętym spotkaniu padł remis, więc o awansie do finału decydowały rzuty karne. Wygrali je młodzi zawodnicy KTS-K Lew Lębork pokonując 3:1 Cartusię A Kartuzy. W drugim meczu spotkały się dwie drużyny, które do tej pory nie straciły jeszcze bramki. Ostatecznie Rosjanie z FC Olympique II Kaliningrad pokonali FC Gowidlino 2:0.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme Cartusia B Kartuzy pokonała UKS Przyjaźń 1:0. Mecz o piąte miejsce zakończył się identycznym wynikiem a zwycięstwo nad KTS-K Lew Lębork odniosły UKS Byki Słupsk. Na najniższym stopniu podium stanęli Cartusii A Kartuzy, którzy po bezbramkowym remisie w rzutach karnych pokonali FC Gowidlino 3:2. Finał dostarczył mnóstwo sportowych emocji. Przez zdecydowaną większość meczu niespodziewanie prowadził KTS-K Lew Lębork, jednak ostatecznie zwycięstwo 2:1 odniósł FC Olympique II Kaliningrad strzelając drugą bramkę na kilka sekund przed końcową syreną.

Wyróżnienia indywidualne:

– król strzelców: Maksim Matyuha (FC Olympique II Kaliningrad)
– najlepszy bramkarz: Paweł Pachocki (KTS-K Lew II Lębork)
– najwszechstronniejszy zawodnik: Ksawery Kotłowski (FC Gowidlino)

Ostateczna kolejność:
1. FC Olympique II Kaliningrad

2. KTS-K Lew II Lębork
3. Cartusia A Kartuzy
4. FC Gowidlino
5. UKS Byki Słupsk
6. KTS-K Lew Lębork
7. Cartusia B Kartuzy
8. UKS Przyjaźń
9. AP Marko-Gol Gdańsk
10. FC 2009 Gowidlino
11. Orły Gdańsk
12. FC Olympique Kaliningrad
13. AP Amator Kiełpino

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*