Mateusz Zieliński, kandydat do Rady Pow. Kartuskiego: „Wartości takie jak Bóg, Honor, Ojczyzna są dla mnie najważniejsze…”

Mateusz Zieliński, kandydat do Rady Pow. Kartuskiego: „Wartości takie jak Bóg, Honor, Ojczyzna są dla mnie najważniejsze…”

Z Mateuszem Zielińskim, kandydatem do Rady Powiatu Kartuskiego, ubiegającym się o mandat z listy Prawa i Sprawiedliwości, rozmawiał Andrzej Baranowski.

Andrzej Baranowski: Dlaczego zdecydował się Pan kandydować do Rady Pow. Kartuskiego?

Mateusz Zieliński: Jestem osobą, która lubi wyzwania. Chcę zdobywać kolejne doświadczenia, a moje zaangażowanie wykorzystać w pracy na rzecz poprawy lokalnej infrastruktury, edukacji, kultury, sportu oraz gospodarki. 

A.B.: Co może Pan powiedzieć o swoim doświadczeniu samorządowo-społecznym, jak również zawodowym?

M.Z.: W 2019 roku zostałem wybrany na sołtysa miejscowości Borcz w gminie Somonino. Funkcję sołtysa intensywnie pełniłem od samego początku, ponieważ byłem współorganizatorem dożynek gminno-parafialnych które były dużym wydarzeniem, o czym pisały media, za co dziękuję raz jeszcze. To co teraz napiszę może być dziwne, ale takie były fakty – w Borczu nigdy nie było imprezy dla seniorów, co było dla mnie nie do zaakceptowania, więc zorganizowałem imprezę, którą została połączona ze szkoleniem z pierwszej pomocy dla najstarszych mieszkańców. Ponadto Borcz nigdy nie miał nazw ulic, co również nie było dla mnie do zaakceptowania, więc zacząłem spotykać się ze wszystkimi mieszkańcami, aby wypowiedzieli się, czy chcieliby takiej zmiany i jak miałyby się nazywać ulice. Zakończyło się to pomyślnie. Dzisiaj społeczność Borcza może powiedzieć, że ma to, na co czekano wiele lat. Dalsze moje działania dotyczyły inwestycji drogowych, takich jak nawierzchnia asfaltowa, w kilku miejscach tablice informacyjne. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo zostały zainstalowane latarnie drogowe, lustra drogowe i progi zwalniające. Chciałbym dodać, że wymienione wyżej inwestycje zostały wykonane w 16 miesięcy mojej służby, którą niestety z przyczyn prywatnych musiałem zakończyć, ale w sposób taki, aby sołectwo nadal się rozwijało. Aktualnie pracuje w transporcie.

A.B.:  Startuje Pan do wyborów z listy PiS-u. Rozumiem więc, że jest to spójne z Pana poglądami politycznymi, tak?

M.Z.: Tak, wszyscy którzy mnie znają wiedzą, że wartości takie jak Bóg, Honor, Ojczyzna są dla mnie najważniejsze, jestem patriotą, więc serce mam po prawej stronie. Partia PiS nie jest idealna, ale to dlatego, że nikt z nas nie jest idealny. Ważne jest, aby wyciągać wnioski i czasami uderzyć w pierś, naprawić błędy, które każdy z nas popełnia i zrobić wszystko, aby było dobrze dla nas, jak i gospodarki. Polska jest jedna. 

A.B.:  Jakie są dla Pana najważniejsze postulaty jeśli chodzi o pracę radnego powiatowego?

M.Z.: Inwestycje w turystykę. Żeby zachęcić do odwiedzania naszego powiatu musimy zacząć od bezpieczeństwa na drogach poprzez budowę ścieżek rowerowych, chodników, jak i dróg łączących gminy. Kaszuby mają piękny, zróżnicowany krajobraz, co jest naszym atutem i powinno się go promować. Również dużym problemem, jaki dotyka mieszkańców całego powiatu praktycznie w każdej gminie, są przerwane drenaże, a czasami ich brak, co skutkuje zalaniem upraw rolnych, a nawet dobytku całego życia. Dlatego również rowy melioracyjne muszą zostać udrożnione. Ponadto istotne są działania na rzecz osób niepełnosprawnych i pomocy społecznej, wspieranie osób potrzebujących.

A.B. Czy uważa Pan, że w strukturach samorządowych pow. kartuskiego potrzebne są pewne zmiany, odświeżenie?

M.Z.: Nikomu nie ujmując, z wielkim szacunkiem do osób ode mnie starszych uważam, że powinno się dać szansę młodym, pełnym wigoru, z nowymi pomysłami, trendami i pełnym zaangażowaniem, tak aby nasz powiat był nowoczesny, ale jednocześnie z tradycjami, których my Kaszubi mamy wiele. 

A.B.: Jakie zmiany powinny dokonać się w pow. kartuskim na przestrzeni dłuższego okresu, np. dekady?

M.Z.: Mieszkańcom powiatu i sobie życzę aby nasz powiat był rozpoznawalny – z dobrą infrastrukturą turystyką jak i tradycjami kaszubskimi.

A.B.: Gdyby miał Pan w dwóch zdaniach zareklamować swoją kandydaturę, to co by Pan powiedział?

M.Z.: Chcę podkreślić, że dialog z mieszkańcami powiatu kartuskiego jest moim największym celem, dlatego jeśli chcecie aby realizowane były Wasze postulaty, już 7 kwietnia zachęcam do oddania swojego głosu na listę PiS – pozycja 2 okręg 2 (gmina Kartuzy) kandydat do Rady Powiatu Kartuskiego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*