fot. zKaszub.info

30 czerwca Festiwal Ludzie dla Ludzi w Parku Solidarności!

W najbliższą sobotę, 30 czerwca, od godziny 16:00 w Parku Solidarności w Kartuzach podczas Dni Powiatu Kartuskiego stowarzyszenia i fundacje przygotowały dla mieszkańców powiatu kartuskiego ciekawą propozycję spędzenia popołudnia. Jest to okazja do poznania niezwykłych ludzi, którzy swój wolny czas poświęcają drugiemu człowiekowi.

fot. zKaszub.info
fot. zKaszub.info

Już od godziny 16.00 zapraszamy rodziny do wzięcia udziału w wielkim konkursie malarskim oraz zachęcamy grupy przyjaciół i znajomych do wspólnej zabawy podczas gry terenowej „Ludzie dla Ludzi”.

Organizacje pozarządowe będą czekały na stoiskach, w których będzie można dowiedzieć się o sposobach rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych, o niesieniu pomocy dzikim zwierzętom, o systemie ostrzegania pogodowego i zasadach bezpieczeństwa podczas groźnych zjawisk pogodowych, o nieodpłatnej pomocy prawnej, o szkodliwości picia alkoholu podczas ciąży  oraz o tym jak zostać wolontariuszem i jak zwiększyć aktywność społeczną.

Reklamy

Będzie także można skorzystać z bezpłatnych badań kardiologicznych, zrobić sobie prezent podczas warsztatów rękodzieła oraz nauczyć się wiązać chusty do noszenia noworodków. Podczas Festiwalu odbędzie się zbiórka dla podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

Organizatorzy: Powiat Kartuski i Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*