Festiwal „Ludzie dla ludzi” w Kartuzach [ZDJĘCIA]

Festiwal „Ludzie dla ludzi” w Kartuzach [ZDJĘCIA]

Festiwal „Ludzie dla ludzi” odbywa się w weekend w parku Solidarności w ramach XIII Dni Powiatu Kartuskiego. Atrakcji nie brakuje. Są konkursy i zabawy dla dzieci, stoiska z domowym jedzeniem, nalewkami i miodem. Można spróbować zupy ugotowanej z 50 kg ziemniaków. Na scenie prezentują się artyści. Zobacz zdjęcia!

ludzie_dla_ludzi_kartuzy_-000a_800x557

Zdjęcie 1 z 102

Fot.: Waldemar Kaiser

Pogoda, na szczęście, okazała się łaskawa. Padać przestało mniej więcej około godz. 14. Pusta parkowa przestrzeń dość szybko się zaludniła. Organizatorzy odetchnęli z ulgą. Z każdą godziną w parku robi się tłoczniej. 

Zobacz też: Festiwal Nalewki Kaszubskiej w Kartuzach [WYNIKI,ZDJĘCIA]

Obieranie warzyw na zupę gotowaną podczas festiwalu odbywało się jeszcze w deszczu, a jej degustacja – w słońcu. Po porcje zupy, sporządzoną według przepisu  Zyty Górnej ze Stowarzyszenia Kobiet Zgorzałego, ustawiła się nawet całkiem spora kolejka. Wszyscy zajadali z apetytem. 

Reklamy

Zupa ziemniaczana, to rzecz jasna, nie jedyna kulinarna atrakcja festiwalu. Na stoiskach nie brakuje ciasta, koktajli owocowych, nalewek, miodów, żurku, kiełbas.

Festiwal „Ludzie dla ludzi” to nie tylko kulinaria, ale także rozgrywki piłkarski, turniej w Baśkę, zajęcia plastyczne oraz występy artystyczne. Na boisku do koszykówki zaprezentowała się taneczna grupa z Żukowa. Gwiazdą  wieczoru będzie Ania Dąbrowska

Organizatorem Festiwalu „Ludzie dla ludzi” jest  Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego.

Skomentuj: Festiwal „Ludzie dla ludzi” w Kartuzach [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*