Łapino Kartuskie. Kolejne dofinansowanie na modernizację ul. Wrzosowej

Łapino Kartuskie. Kolejne dofinansowanie na modernizację ul. Wrzosowej

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym gmina Żukowo pozyskała dofinansowanie na modernizację kolejnego odcinka ul. Wrzosowej w Łapinie Kartuskim. Dzięki inwestycji odcinek o długości 465 metrów zostanie przebudowany z wykorzystaniem płyt drogowych.

W ten sposób zmodernizowany zostanie cały odcinek ul. Wrzosowej. Inwestycja w znacznym stopniu ułatwi dostęp do działek położonych wzdłuż drogi, w tym do terenów rolnych.

Zadanie realizowane będzie dzięki dofinansowaniu przyznanemu na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych ze środków budżetu Województwa Pomorskiego. Przyznane dofinansowanie to ponad 90 tys. złotych – nie więcej niż 50 procent wartości zadania. Koszt inwestycji szacuje się na ok. 200 tys. zł. Otwarcie ofert przetargowych miało miejsce z końcem lipca.

Reklamy

-Dziękujemy za wsparcie, każda inwestycja z dofinansowaniem zewnętrznym to mniejsze obciążanie dla naszego budżetu – mówi burmistrz Żukowa Wojciech Kankowski. Przypominamy, że w ubiegłym roku z tego samego źródła gmina Żukowo pozyskała dofinansowanie w wysokości prawie 92 tys. złotych na modernizacje tej drogi.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*