Krystyna Stańko na finał Ladies’ Jazz Festival w Gdyni! Już 28 lipca

Krystyna Stańko na finał Ladies’ Jazz Festival w Gdyni! Już 28 lipca

Krystyna Stańko, mieszkanka Powiatu Kartuskiego i jej znakomity zespół wraz z orkiestrą na Finał Ladies’ Jazz Festival w Gdyni! Wokalistka zaśpiewa repertuar ze swojej najnowszej płyty „Aquarius – The Orchestral Session” i będzie to historyczna chwila, ponieważ jak dotąd na festiwalu nie było jeszcze orkiestry. Koncert już 28 lipca!

W programie znajdą się standardy, bossa novy, samby, a wśród nich takie tematy jak: „My Favorite Things”, „Once I loved”, „You Dont Know What Love Is”, czy „500 Miles High”. Twórcą aranżacji orkiestrowych jest Krzysztof Herdzin, który ma na swoim koncie niezliczoną ilość kompozycji, aranżacji i nagród. Album Aquarius” jest dziesiątym w dyskografii artystki, premiera odbyła się pod koniec lutego w Filharmonii w Szczecinie, z udziałem tamtejszej orkiestry pod dyrekcją Krzysztofa Herdzina. Koncert wzbudził ogromny entuzjazm ze strony publiczności, która nagrodziła muzyków owacjami na stojąco.

W Teatrze muzycznym w Gdyni usłyszymy stały skład zespołuKrystyna Stańko – śpiew, Dominik Bukowski – wibrafon, marimba, Marcin Wądołowski – gitary, Piotr Lemańczyk – kontrabas oraz Cezary Konrad- perkusja. Wraz z nimi na scenie pojawi się znakomita Orkiestra Kameralna Progress pod dyrekcją Szymona Morusa.

Reklamy

Płyta „Aquarius” jak dotąd zebrała znakomite recenzje, a artyści planują kolejne koncerty z tym repertuarem w całej Polsce. Koncert na Ladies’ Jazz Festival to  premiera płyty „Aquariusa” w Trójmieście!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*