Goldhill Festival został wybrany najbardziej oczekiwaną imprezą wakacyjną 2019 w powiecie kartuskim

Na jakie wydarzenie czekamy najbardziej w tym sezonie? Goldhill Festival! Podium dla imprez z gminy Kartuzy [WYWIADY]

Czytelnicy zKaszub.info zdecydowali. Według nich, najbardziej oczekiwaną imprezą 2019 roku w powiecie kartuskim jest Goldhill Festival! Drugie miejsce zajął Blues w Leśniczówce. Ostatnie miejsce podium zajęło Truskawkobranie. Tym samym podium należało dla imprez gminy Kartuzy.

Najbardziej oczekiwana impreza 2019 roku w powiecie kartuskim? Goldhill Festival 2019!
Najbardziej oczekiwana impreza 2019 roku w powiecie kartuskim? Goldhill Festival 2019!

W naszej ankiecie zagłosowaliście na imprezę wakacyjną 2019 roku w powiecie kartuskim na którą najbardziej czekacie. Rywalizacja była zawzięta, jednak pierwsze miejsce zdominowało konkurencję. Zagłosowało 641 osób. Wygrał Goldhill Festival, który według ankiety, okazał się najbardziej oczekiwanym wydarzeniem tych wakacji w powiecie kartuskim. 

Co ciekawe, wszystkie trzy pierwsze miejsca podium należą do wydarzeń organizowanych na terenie gminy Kartuzy. 

Reklamy

Porozmawialiśmy z organizatorami imprez z pierwszej trójki. Dajcie znać w komentarzach, na jakie wydarzenie Wy najbardziej czekacie!

I MIEJSCE – GOLDHILL FESTIVAL (10 sierpnia 2019)

Goldhill Festival został wybrany najbardziej oczekiwaną imprezą wakacyjną 2019 w powiecie kartuskim
Goldhill Festival został wybrany najbardziej oczekiwaną imprezą wakacyjną 2019 w powiecie kartuskim

Rozmowa z Mateuszem Wrezą, współorganizatorem wydarzenia:

Według naszych czytelników Goldhill Festival jest najbardziej oczekiwaną imprezą wakacyjną w powiecie kartuskim. Spodziewaliście się takiej popularności?

Jak najbardziej. Nie ma żadnego zaskoczenia z naszej strony. Wiemy, że jest popyt na tego rodzaju imprezy w regionie dlatego w ogóle nas to nie dziwi.

Jest to nietypowa impreza w powiecie kartuskim. Skąd wziął się pomysł na zorganizowanie imprezy poświęconej tylko muzyce klubowej?

To też się łączy właśnie z tym poprzednim pytaniem. Zauważyliśmy w pewnym momencie, że jest duży popyt na tego rodzaju muzykę i imprezy. Z tego względu, że nie było czegoś takiego do tej pory w regionie, postanowiliśmy po prostu wyjść z inicjatywą. Ale przede wszystkim też z pasji, bo nie było żadnej imprezy na poziomie tego typu z muzyką elektroniczną, klubową. Za duży przesyt był festiwali disco polo.

Co czeka nas w tym roku na festiwalu Goldhill?

Będzie niespodzianka. Będzie jeden zagraniczny artysta, który jest według nas fenomenem zeszłego i obecnego roku w tej branży. Festiwal będzie na poziomie i będzie mocniejszy niż do tej pory. Także możemy oczekiwać fajerwerków. Na pewno dla fanatyków muzyki elektronicznej będzie to super wydarzenie.

Po takim wyniku ankiety spoczywa na Was spora odpowiedzialność. Sprostacie oczekiwaniom mieszkańców?

Do tej pory zawsze udało nam się sprostać. Zawsze wyciągaliśmy 100 procent tego co możemy zrobić i myślę, że w tym roku nie będzie inaczej.

CZYTAJ TEŻ: Za nami GoldHill Festival 2018!

II MIEJSCE – BLUES W LEŚNICZÓWCE (28-29 czerwca 2019)

II miejsce dla Bluesa w Mirachowie! fot. M. Fularczyk
II miejsce dla Bluesa w Mirachowie! fot. M. Fularczyk

Rozmowa z Krzysztofem Melder, współorganizatorem wydarzenia:

Blues w Leśniczówce znalazł się na podium naszej ankiety wśród czytelników na najbardziej oczekiwaną imprezę nadchodzących wakacji w powiecie kartuskim. Spodziewaliście się takiej sympatii i przywiązania mieszkańców?

Nie spodziewaliśmy, że zajmiemy drugie miejsce, ale pomimo „niszowości” bluesa na Kaszubach cieszymy się, że ludzie czekają na Blues w Leśniczówce. To fajne uczucie ale zarazem zmuszające do wytężonej pracy.

Blues to nie standardowa impreza plenerowa. Tym samym grono odbiorców wydaje się ograniczone. A jednak… W powiecie kartuskim cenimy i lubimy blues?

Blues to niszowa muzyka, a szczególnie u nas, na Kaszubach. Nasza dwunastoletnia działalność przynosi efekt.. Poza tym, słuchacze są spragnieni inności. A my im ją dajemy.

Co czeka nas podczas tegorocznego wydarzenia?

W piątek (28 czerwca) zaczynamy o godz. 17:00. Zagrają: Falkenblues, Sixty Seven, White Room & Friends, Breakout Classic oraz Blues Time. Natomiast w sobotę zaczynamy o  godz. 16:00. Zagrają: Merry Go Round, Danny Boy Experience, Wes Gałczynski Power Train, Acoustic Underground, a na zakończenie Jan Gałach – Blues dla nieobecnych – w hołdzie dla grupy Krzak.

Jak zachęciłby Pan mieszkańców do przyjazdu do Mirachowa?

Przybywajcie do Mirachowa! Nie jesteśmy w stanie zagwarantować Wam pięknej pogody, ale gwarantujemy muzykę na najwyższym poziomie oraz atmosferę, której nie spotkacie na żadnym innym festiwalu. Nasz festiwal jest znany, jako najbardziej klimatyczny festiwal w naszym kraju. Zapraszamy!

CZYTAJ TEŻ: XII Blues w Leśniczówce 2018 [ZDJĘCIA]

III MIEJSCE – TRUSKAWKOBRANIE (6 lipca 2019)

Ostatnie miejsce podium dla Truskawkobrania!
Ostatnie miejsce podium dla Truskawkobrania!

Rozmowa z Aleksandrą Maciborską-Pytka, Dyrektorką Kartuskiego Centrum Kultury:

Truskawkobranie stanęło na podium według naszych czytelników, jako najbardziej oczekiwane zdarzenie nadchodzących wakacji w powiecie kartuskim. Znaleźliście sposób na organizowanie imprezy o niesłabnącej popularności?

Myślę, że tak, bo Truskawkobranie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Oczywiście, to jest też uzależnione od pogody, bo pogoda to jest 90 procent sukcesu, ale nie możemy narzekać na frekwencję. Właściwie impreza dzieli się na takie dwa etapy. Ten pierwszy etap to jest taki jarmark i tutaj ludzie przyjeżdżają w godzinach przedpołudniowych, żeby posmakować truskawek, zakupić trochę na zaprawy, biesiadują przy tym. No i ten drugi etap, czyli występy Gwiazd.

Truskawkobranie to wydarzenie z wieloletnią tradycją. To w tym tkwi klucz do sukcesu?

Myślę, że tak. Myślę, że ta tradycja swoje robi, bo to już 44 Truskawkobranie. Historia tej imprezy zaczęła się już w 1975 roku. Wtedy było ono po raz pierwszy. Z tego co mi wiadomo raz odbyło się w Kartuzach, ale wszystkie pozostałe razy to była Złota Góra koło Kartuz. Pamiętam czasy kiedy jeszcze budowało się tam namioty i stawiało się scenę. Teraz już takiej potrzeby nie ma, bo mamy już piękną scenę z całym zapleczem. Ale myślę, że ten sukces tkwi w tym, że wszyscy wiedzą co to jest Truskawkobranie. Kiedyś Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby zlecało takie badania, w których też wynikało, że to najpopularniejsza impreza w naszym powiecie. Broni się tradycją, tak, na pewno.

Co czeka nas w tym roku na Truskawkobraniu?

W tym roku oczywiście, oprócz tradycyjnych stoisk, plantatorów, kół gospodyń wiejskich z przysmakami truskawkowymi, twórców ludowych, gastronomów, wesołego miasteczka będzie program dla dzieci. Tradycyjnie wystąpi regionalny zespół Pieśni i Tańca Kaszuby, który jest nierozerwalnie związany z tą imprezą, będzie też blok naszego Centrum Kultury, w którym prezentować się będą nasze sekcje, wystąpi Miejska Grupa Wokalna, ale też będą Gwiazdy i w tym roku będzie to Roksana Węgiel i Grzegorz Hyży.

CZYTAJ TEŻ: Truskawkobranie 2018 [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*