Sala gimnastyczna w Kożyczkowie oficjalnie otwarta!

Sala gimnastyczna w Kożyczkowie oficjalnie otwarta!

Poniedziałkowe przedpołudnie było wyjątkowe dla społeczność Szkoły Podstawowej w Kożyczkowie. Uroczyście otwarto tam długo wyczekiwaną salę gimnastyczną.

sala gimnastyczna w Kożyczkowie

W marcu tego roku ruszyła budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Kożyczkowie. Była to jedna z priorytetowych inwestycji ubiegłej kadencji. Jak wyjaśniał wtedy Jerzy Grzegorzewski, sala parametrami przypomina halę w Borzestowie, która została otwarta w październiku 2017.

Koszt jej budowy szacowany był na 4 140 782, 36 zł. Wykonawcą inwestycji był Zakład Robót Ogólnobudowlanych Stanisław Repiński z Kościerzyny.

Reklamy

Sala w Kożyczkowie już otwarta

Otwarcie sali gimnastycznej w Kożyczkowie było długo wyczekiwanym wydarzeniem. Dotychczas uczniowie odbywali zajęciach wychowania fizycznego na jednym z korytarzy. Teraz będą mogli rozwijać swoje sportowe talenty na przestronnej sali.

Jak mówiła Dyrektor Irena Kitowska, wybudowana sala będzie wizytówką Kożyczkowa. Stając się jednocześnie miejscem nie tylko odbywania zajęć wychowania fizycznego, ale również spotkań lokalnej społeczności.

– Sala oddana dziś do użytku to powód do wielkiej radość – mówiła Irena Kitowska. – Jest precedensem, który zdarza się bodaj po raz pierwszy w historii szkoły, w którym spełniają się marzenia nie tylko uczniów, ale też lokalnej społeczności – co najmniej dwóch pokoleń bo długo czekaliśmy na naszą salę. Święty Paweł kiedyś powiedział, że „wielu rozpoczyna bieg, ale tylko jeden kończy”. Myślę, że Kożyczkowo dziś ten bieg ukończyło bowiem wierzę.

Otwarta dziś oficjalnie sala gimnastyczna w Kożyczkowie została również poświęcona przez ks. Tomasza Rakowskiego, proboszcza parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie. W czasie uroczystości były wójt Chmielna Jerzy Grzegorzewski odebrał Medal Edukacji Narodowej za działania na rzecz rozwoju oświaty w gminie.

17122018_sp_kozyczkowo (1)

Zdjęcie 1 z 65

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*