Festiwal Nalewki Kaszubskiej w Kartuzach [WYNIKI,ZDJĘCIA]

Festiwal Nalewki Kaszubskiej w Kartuzach odbył się w Muzeum Kaszubskim w piątek, 8 lipca. Impreza zorganizowana została po raz pierwszy. Jurorzy zwycięskie trunki wybrali spośród 42 zgłoszonych na konkurs nalewek. Zobacz zdjęcia!

festiwal_nalewki_kaszubskiej_001_800x533

Obraz 1 z 84

Fot.: Waldemar Kaiser

Muzeum Kaszubskie w piątek zorganizowało nie tylko konkurs na najlepszą nalewkę, ale także warsztaty plastyczne dla dzieci i koncert Zespołu Folklorystycznego „Mali Hopowianie”. Do udziału w imprezie zaprosiło lokalnych artystów i koła gospodyń wiejskich. Przy muzeum stanęły stragany z nalewkami, miodem, tradycyjnym jadłem i biżuterią, lalkami i rzeźbami ludowymi. 

Zobacz też: Muzeum Kaszubskie w Kartuzach: zabawki dziecięce [ZDJĘCIA]

W składzie komisji konkursowej znalazły się cztery osoby – Tadeusz Maryń, Jan Kazana, Tomasz Belgrau i Kamila Dombrowska. Jurorzy oceniali klarowność, smak, zapach i sposób prezentacji nalewek. 

Nalewki były naprawdę wyjątkowe – mówił Tomasz Belgrau. – Z racji tego, że na scenie mieliśmy pojawić się w pozycji stojącej, degustowaliśmy nalewki w minimalnych ilościach – żartował podczas ogłoszenia wyników wiceburmistrz. 

Jurorzy pierwsze miejsce przyznali Teresie Pytce, która na  Festiwal Nalewki Kaszubskiej  zgłosiła słodką nalewkę z czarnego bzu. Drugie miejsce za nalewkę truskawkową zajęła Katarzyna Lis z Długiego Krza. Trzecie miejsce przypadło Dariuszowi Wolskiemu i jego Kartuzjance – nalewce ziołowej. 

– Kartuzjanka to nalewka, którą staramy się reaktywować – powiedział po odebraniu nagrody Dariusz Wolski. – Robię ją od pół roku z ośmiu ziół, trochę inną metodą niż kartuzi. Mam nadzieję, że zostanie produktem regionalnym – dodaje autor. 

Skomentuj: Festiwal Nalewki Kaszubskiej w Kartuzach [WYNIKI,ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*