Kolejnych dwóch mężczyzn złapanych za posiadanie narkotyków

Kolejnych dwóch mężczyzn złapanych za posiadanie narkotyków

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kartuskiej patrolówki zatrzymali minionej doby dwóch mężczyzn, który posiadali przy sobie narkotyki. We wtorek, 8 stycznia, w godzinach wieczornych mundurowi zauważyli na poboczu samochód, w którego środku znajdowały się dwie młode osoby. 

Funkcjonariusze podjechali bliżej do zaparkowanego auta i zobaczyli, że kierujący na ich widok zaczął się dziwnie zachowywać. Podejrzewali, że może on posiadać środki odurzające. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Funkcjonariusze ujawnili przy nim dwa zawiniątka. Jedno z marihuaną, drugie zaś z amfetaminą. 20-letni mężczyzna został zatrzymany oraz przesłuchany. Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. 

Drugiego mężczyznę policjanci wydziału prewencji zatrzymali 10 stycznia, około godziny 3 w Kartuzach. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd widząc, że jedzie z uszkodzonymi drzwiami od strony kierowcy. 

Podczas kontroli kierujący zaczął się dziwnie zachowywać. Mundurowi dokładnie przeszukali auto i znaleźli w nim zawiniątko z białą substancją. Ponadto kierującemu pobrano krew do badań, ponieważ policjanci podejrzewali, że mógł on prowadzić pojazd znajdując się pod wpływem narkotyków. Zatrzymanemu 31-latkowi wkrótce zostaną postawione zarzuty za popełnione czyny. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości bądź pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Za posiadanie narkotyków grozi do trzech lat.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*