Kolejny sukces Klubu Sportowego Gokken

Za nami kolejny udany start podopiecznych Klubu Sportowego Gokken. W dniach 6-7 odbył się największy turniej karate w Polsce – Polish OPEN Bielsko-Białą, który zgromadził około 1600 zawodników z 33 krajów z 211 klubów.

Za nami kolejny udany start podopiecznych Klubu Sportowego Gokken. W dniach 6-7 odbył się największy turniej karate w Polsce – Polish OPEN Bielsko-Białą, który zgromadził około 1600 zawodników z 33 krajów z 211 klubów.

Zawodnicy Gokken nie zawiedli. W sobotę na matach dominowała Sara Elwart, wygrywając kategorię seniorek do 61 kg. Następnie wywalczyła sobie miejsce w kategorii seniorek OPEN, gdzie przy remisie, przegrała przez wskazanie sędziów.

W niedzielę wystartowały kategorię do 14 lat, gdzie młode pokolenie „Gokkenów” nie zawiodło. Julia Bladowska  zdobyła srebro w kategorii u14 do 40 kg. Marta Mejer dwa razy wywalczyła miejsce w finale zarówno kategorii u12 +40 jak i w starszej u14 +50kg. Dwa razy sięgnęła po srebrny medal.

Rywalizacje na tej imprezie kończy się bilansem 1 złoty oraz 4 srebrne medale, co uplasowało KS Gokken na 23 miejscu w klasyfikacyj generalnej klubów na 211 ekip.

Świetny start karateków napawa optymizmem na dalsze osiągnięcia. Już w piątek Sara Elwart wylatuje do Tokyo walczyć o kolejne punkty w klasyfikacyj olimpijskiej w turnieju z serii Karate1 Premier League. Reszta ekipy wyjeżdża do Pilzna na trzeci turniej kwalifikacyjny do kadry narodowej.