Kierowca po narkotykach, a pasażer z narkotykami

Kierowca po narkotykach, a pasażer z narkotykami

W piątek policjanci z Komisariatu Policji w Żukowie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi. 27-latek, który siedział za kierownicą, był pod wpływem narkotyków, a jego pasażer miał przy sobie miał prawie 30 gramów amfetaminy.

W miniony piątek około godziny 20 policjanci z Żukowa, patrolując swój rejon służbowy w Niestępowie, zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Audi. Policjanci w czasie legitymowania sprawdzili trzeźwość 27-letniego kierowcy oraz zbadali go testerem narkotykowym.

Okazało się, że mężczyzna wsiadł „za kółko” będąc pod wpływem amfetaminy. Z kierującym podróżował 27-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, u którego policjanci znaleźli prawie 30 gramów amfetaminy.

Reklamy

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Funkcjonariusze zabezpieczyli substancję, a z zatrzymanym kierowcą pojechali na badanie krwi, aby ustalić dokładne stężenie narkotyków w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a o jego losie wkrótce zadecyduje sąd.

Za jazdę samochodem pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, a także utrata uprawnień i wysoka grzywna. Za posiadanie narkotyków grożą 3 lata więzienia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*