Kierowali samochodem pod wpływem alkoholu. Jeden z nich spowodował kolizję

Kierowali samochodem pod wpływem alkoholu. Jeden z nich spowodował kolizję

W niedzielę policjanci uniemożliwili dalszą jazdę trzem kierowcom, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pomimo tego, że wcześniej spożywali alkohol. Dodatkowo jeden z kierowców spowodował kolizję drogową oraz dwie osoby prowadziły pomimo braku uprawnień.

Pierwszy z kierowców został zatrzymany przez kartuską drogówkę w Miechucinie (gm. Chmielno). 51-latka, która podróżowała toyotą podczas badania trzeźwości wydmuchała blisko promil. Kolejny kierowca został zatrzymany po 10 w Kawlach (gm. Przodkowo). 28-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego podróżował oplem mając w organizmie 0,7 promila alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania.

Ostatni z kierowców został zatrzymany po godzinie 17 w Dzierżążnie (gm. Kartuzy). Mundurowi otrzymali informację o zdarzeniu drogowym. Funkcjonariusze pracujący na miejscu wyczuli od sprawcy kolizji zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 25-letni kierowca volvo miał w swoim organizmie 2,6 promila alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu 25-latka w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania.

Reklamy

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do kartuskiej komendy, gdzie spędził noc i dzisiaj zostanie rozliczony. Dodatkowo wkrótce te osoby usłyszą zarzuty i za swoje postępowanie poniosą odpowiedzialność karną.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*