Kiełpino. 3-letni Antoś walczy ze złośliwym nowotworem. Trwa zbiórka

Kiełpino. 3-letni Antoś walczy ze złośliwym nowotworem. Trwa zbiórka

Trwa zbiórka środków na walkę ze złośliwym nowotworem oka, z jakim zmaga się 3-letni Antoś z Kiełpina. Pomóc chłopcu może jedynie leczenie w klinice w Stanach Zjednoczonych, specjalizującej się w siatkówczakach.

Zbiórkę wesprzeć można tutaj. Leczenie Antosia w Polsce nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, bowiem nowotwór cały czas postępuje. Jak czytamy w opisie zrzutki, polscy lekarze skończyli leczenie lewego oka i proponują tylko amputację. Na skutek chemioterapii 3-latek traci jednak również wzrok w prawym oku.

Antosiowi pomóc mogą specjaliści z kliniki Memorial Sloan Kettering Cancer Center w Nowym Jorku, będącej pionierem jeśli chodzi o leczenie nowotworów, takich jak siatkówczaki. Rodzice chłopca apelują o pomoc. Liczy się każda złotówka. Dla Antosia leczenie w Stanach Zjednoczonych to ostatnia nadzieja.

-Ostatni rezonans był w listopadzie. Wtedy jeszcze nie było nacieków na nerwy wzrokowe. Guzy jednak cały czas rosną! Jeśli zaczną naciekać, jest ryzyko przedostania się nowotworu do mózgu, a to już niesie śmiertelne zagrożenie – czytamy w opisie zbiórki. – Liczy się każdy dzień.

Antoś przeszedł już sześć cykli chemioterapii ogólnej, pięć chemioterapii dotętniczych oraz trzy krioterapie. Lekarze z Nowego Jorku po wstępnym zapoznaniu się z dokumentacją medyczną chłopca zadeklarowali, że podejmą się leczenia.

W pomoc 3-letniu Antosiowi zaangażowało się między innymi Przedszkole i Klubik Happy Children z Przodkowa, które w najbliższy poniedziałek zaprasza wszystkich do zakupu domowych wypieków. Uzbierana kwota przeznaczona zostanie na leczenie dla Antosia.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*