Kartuzy. Złoty Jubileusz par małżeńskich. Zobacz zdjęcia!

Kartuzy. Złoty Jubileusz par małżeńskich. Zobacz zdjęcia!

W czwartek 10 marca w sali bankietowej „Gościńca Kaszubskiego” w Kartuzach odbyła się uroczystość wręczenia medali prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnie pożycie małżeńskie mieszkańcom gminy Kartuzy, którzy obchodzili swój dostojny jubileusz w ubiegłym roku. Niestety, z powodu pandemii i związanych z nią obostrzeń sanitarnych, uroczyste spotkanie nie mogło odbyć się w roku 2021.

 
„Złote Gody” w 2021 roku w gminie Kartuzy obchodziło prawie 40. par małżeńskich. Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński zaproponował jednak, że w przypadku wyrażenia takiej woli, osobiście pojawi się u każdego w domu, by wręczyć Medale Prezydenta RP. Z tej propozycji skorzystało w ubiegłym roku 6. par małżeńskich.
 
Na czwartkowe spotkanie w „Gościńcu Kaszubskim” przybyło 28. par małżeńskich, które ślubowały sobie wspólne życie w 1971 roku. W imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczał burmistrz Kartuz, a towarzyszyli mu także wiceburmistrz Sylwia Biankowska oraz proboszczowie kartuskich parafii – ks. Piotr Krupiński i ks. Ryszard Różycki.
 
Z przyczyn zdrowotnych na uroczystość nie mógł przybyć ks. Marek Trybowski. Uroczystość poprowadziła zastępczyni kierownika USC w Kartuzach Dorota Małecka. Oprócz medali i legitymacji dostojni jubilaci otrzymali również wielki kosz upominkowy, a także wspólne zdjęcia z wręczania medali.
 
Był czas na wspólne rozmowy, kawę, ciasto i… wielki tort. Do jego pokrojenia zostały zaproszone pary, które mają najdłuższy staż małżeński w gronie dostojnych jubilatów z 2021 roku.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*