Kartuzy. Zagrzmi w sprawie terenu przy ul. Słonecznej?

Kartuzy. Zagrzmi w sprawie terenu przy ul. Słonecznej?

Mieszkania, hotel ze SPA, czy ośrodek rehabilitacji – co Waszym zdaniem powinno znaleźć się na terenie przy ul. Słonecznej? Sprawa najprawdopodobniej będzie przedmiotem dyskusji podczas jutrzejszej sesji Rady Miejskiej w Kartuzach. Samorząd stawia na budownictwo mieszkaniowe, jednak inaczej do tematu podchodzą radni. „Nowoczesny ośrodek leczniczo-rehabilitacyjny to według mnie odpowiedni pomysł na zagospodarowanie tego terenu” – przekonuje Tyberiusz Kriger. Mariusz Treder zaś sugeruje, aby nowe mieszkania powstawały poza granicami administracyjnymi miasta.

Wygląda na to, że na jutrzejszej sesji Rady Miejskiej w Kartuzach znów pojawi się kwestia sprzedaży (bądź nie) majątku gminnego, a chodzi o teren pomiędzy ul. Słoneczną, a ul. Mściwoja II. O sprawie gorąco dyskutowano już na wspólnym posiedzeniu komisji gospodarczej, rewizyjnej oraz skarg i wniosków. Samorząd chce przeznaczyć działki pod budownictwo mieszkaniowe.

Mariusz Treder, przewodniczący Rady Miejskiej uważa jednak, że teren ten powinien pozostać w zasobach magistratu, zwracając uwagę na to, że na terenie miasta jest już niewiele działek, należących do samorządu. „Deweloperka” zaś może budować się poza granicami administracyjnymi Kartuz.

Reklamy

-Moim zdaniem działki przy ulicy Słonecznej mogłyby zostać przeznaczone na cele rekreacyjne dla mieszkańców. Widzę tam również możliwość powstania hotelu bądź SPA – twierdzi szef RM. Podobne zdanie ma radny Tyberiusz Kriger, zaznaczając, że Kartuzy jako stolica powiatu, nie powinny pełnić wyłącznie funkcji sypialnianej.

-Nawet jeśli wybudujemy nowe mieszkania to czym zachęcimy nowe osoby do przeprowadzania się tutaj? – zastanawia się radny. – Z jednej strony oczyszczamy kartuskie jeziora za ponad 50 milionów złotych, a z drugiej strony chcemy jedne z ostatnich atrakcyjnych miejsc w mieście sprzedać na cele wysokiej zabudowy mieszkaniowej.

Według T. Krigera teren przy ul. Słonecznej powinien zostać zabezpieczony na cele zdrowotno-rehabilitacyjne. W Kartuzach, jak twierdzi, brakuje ośrodka rehabilitacji, w tym dla osób niepełnosprawnych, a obecne ośrodki w Dzierżążnie czy na os. Wybickiego nie zaspokajają potrzeb mieszkańców. Konieczne jest bowiem długie oczekiwanie na rozpoczęcie rehabilitacji.

-Obecnie także dzieci i młodzież w dużym stopniu muszą korzystać z tego rodzaju usług – kontynuuje radny. – Dodatkowym atutem jest dogodny dojazd do tego miejsca i możliwość wybudowania parkingu, co dla osób niepełnosprawnych jest niezmiernie ważne. Nowoczesny ośrodek leczniczo-rehabilitacyjny to według mnie odpowiedni pomysł na zagospodarowanie tego terenu.

Poniżej pełna treść uchwały z uzasadnieniem:

projekt_uchwaly

Jeden Komentarz

  1. Deptak z dojściem do strefy rekreacyjnej nad jeziorem. Wpełni nowa przestrzeń mieszkalno-usługowo-rekreacyjna z niewysoką stylową zabudową.
    Przestrzeń jakiej w Kartuzach brakuje.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*