Kartuzy. Wielkanocny weekend z nietrzeźwymi kierowcami. Wszyscy stracili „prawko”

Kartuzy. Wielkanocny weekend z nietrzeźwymi kierowcami. Wszyscy stracili „prawko”

W świąteczny weekend kartuscy policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę mimo tego, że wcześniej spożywali alkohol. Niechlubny rekordzista miał w organizmie aż ponad 3 promile alkoholu.

Podczas minionego świątecznego weekendu kartuscy funkcjonariusze zatrzymali trzech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę mimo tego, że wcześniej spożywali alkohol. Kierowcy wsiedli „za kółko” swoich pojazdów, mając w wydychanym powietrzu od ponad 1,5 do ponad 3 promili alkoholu.

Wszyscy zatrzymani za kierowanie w stanie nietrzeźwości kierowcy stracili prawa jazdy. Policjanci z przeprowadzonych interwencji sporządzili dokumentację procesową, a o przyszłości tych kierowców zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

Policjanci stale apelują o rozsądek na drodze. Alkohol, pośpiech, brawura, rozkojarzenie – to wszystko prowadzi do zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pamiętajmy, że przestrzeganie przepisów jest kluczem do bezpiecznych wyjazdów z domu i powrotów do niego. Na drodze bądźmy odpowiedzialni i stosujmy się do obowiązujących zasad, nakazów, zakazów i ograniczeń.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*