Kartuzy. Usuwanie osadów z J. Karczemnego na ukończeniu

Kartuzy. Usuwanie osadów z J. Karczemnego na ukończeniu

Prace przy oczyszczaniu sektorów Jeziora Karczemnego powoli dobiegają końca. W ostatnich dniach lutego rozpoczęto oczyszczanie ostatniego, pierwszego nadsektora – nadsektor nr 1 jest ostatnim, który pozostał do zakończenia prac, związanych z oczyszczaniem osadów z dna jeziora.

Trwają prace, związane z odbiorem nadesktora nr 2. Dotychczas w ramach ośmiu poddanych refulacji i odebranych nadsektorów (nr-y 10, 9, 8, 7, 6, 5 , 4 i 3) przetransportowano do oczyszczalni ścieków w Kartuzach ponad 210 tys. m3 osadów.

Ilość wydobytego dotychczas materiału stanowi 88 procent całej objętości osadów przeznaczonych do wydobycia na tym jeziorze.

Reklamy

Przypomnijmy, że ze względu na ujemne temperatury, które doprowadziły do oblodzenia jeziora, na początku lutego konieczne było przerwanie prac. Wznowiono je kilkanaście dni temu, gdy pokrywa lodowa ustąpiła.

Zanim rozpoczęto proces refulacji przeprowadzono próby szczelności rurociągu, które zakończyły się pozytywnie. Po zakończeniu refulacji osadów, jeszcze w tym roku, całe jezioro poddane zostanie rekultywacji chemicznej oraz biomanipulacji.

Urząd Miejski w Kartuzach (Oprac. A.B.)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*