Kartuzy/Somonino/Stężyca. Finał zbiórki rzeczy dla dzieci z ukraińskiego domu dziecka

Kartuzy/Somonino/Stężyca. Finał zbiórki rzeczy dla dzieci z ukraińskiego domu dziecka

Policjanci z całego Pomorza są solidarni z Ukrainą – pomagają, angażują się w zbiórki, akcje pomocowe i dbają o bezpieczeństwo. Również funkcjonariusze z kartuskiej komendy wspólnie z uczniami ZKiW ze Stężycy, SP z Somonina i SP nr 1 w Kartuzach zorganizowali zbiórkę rzeczy, które w miniony poniedziałek przekazali dzieciom z ukraińskiego domu dziecka, aktualnie przebywających w Domu Wczasów Dziecięcych w Wygoninie.

W obliczu wojny, która dotknęła naszych sąsiadów, nikt już nie jest obojętny. Również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, którzy wspólnie z uczniami ZKiW w Stężycy, Szkoły Podstawowej w Somoninie i SP nr 1 w Kartuzach zorganizowali zbiórkę rzeczy dla dzieci z ukraińskiego domu dziecka.

Funkcjonariusze z kartuskiej komendy ustalili, że w Domu Wczasów Dziecięcych w Wygoninie przebywa 70 dzieci w wieku od 4 do 17 lat, które trafiły tam z ukraińskiego domu dziecka. Mundurowi wspólnie ze szkołami zebrali najpotrzebniejsze rzeczy, a więc: środki czystości, koce dziecięce, poduszki, a także materiały edukacyjne, gry planszowe i zabawki.

W miniony poniedziałek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach pojechali i przekazali zebrane rzeczy dzieciom przebywającym w Domu Wczasów Dziecięcych w Wygoninie. Przyjazd mundurowych bardzo ucieszył dzieci, które ciepło przywitały funkcjonariuszy. Oprócz zebranych w czasie zbiórki rzeczy, policjanci rozdali dzieciom odblaski.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*