Kartuzy. Radny Kriger o dofinansowaniu z „Polskiego Ładu”: „Trzymamy w ręku konkrety…”

Kartuzy. Radny Kriger o dofinansowaniu z „Polskiego Ładu”: „Trzymamy w ręku konkrety…”

5 milionów złotych – tyle z „Polskiego Ładu” otrzyma gmina Kartuzy na budowę pełnowymiarowej sali oraz przebudowę budynku szkoły w Brodnicy Górnej. Zadowolenia z takiego obrotu spraw nie kryje radny Tyberiusz Kriger, który informację na ten temat ogłosił dziś w mediach społecznościowych. „Możemy czasami w różnych kwestiach się nie zgadzać, natomiast są sprawy, w których konieczne jest mówienie jednym głosem” – twierdzi radny.

Radny Tyberiusz Kriger ogłosił dziś na swoich kanałach społecznościowych, że gmina Kartuzy otrzyma w ramach rządowego programu „Polski Ład” aż 5 milionów złotych na budowę pełnowymiarowej sali oraz przebudowę budynku szkoły przy Zespole Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej.

Jak czytamy, inwestycja dotyczyć będzie powiększenia liczby sal lekcyjnych wraz z modernizacją łazienek, budową łącznika oraz pomieszczeń gospodarczych. Dodatkowo planuje się budowę hali sportowej wraz z zapleczem technicznym, szatniami i trybunami na 150 osób.

Reklamy

-Przypomnę, że premier Mateusz Morawiecki 1 lipca na spotkaniu w Borczu (gm. Somonino) oficjalnie zainaugurował ten program. Dzisiaj po niespełna 4. miesiącach trzymamy w ręku konkrety – pisze T. Kriger. – W ramach pierwszego naboru do samorządów trafi łącznie aż 20 miliardów złotych. Środki te to kolejny przykład dobrej współpracy na linii rząd – samorząd.

Kartuski radny przyznaje, że dzisiejsza informacja o pozyskaniu dofinansowania przez gminę Kartuzy bardzo go ucieszyła. Zaznacza, że to dowód na to, że działania zarówno jego jako radnego, jak też innych osób przyniosły wymierne efekty.

-Możemy czasami w różnych kwestiach się nie zgadzać, natomiast są sprawy, w których konieczne jest mówienie jednym głosem – przekonuje Tyberiusz Kriger. – Tym razem zyskają mieszkańcy Brodnicy Górnej. Do tamtejszej szkoły podstawowej codziennie uczęszcza ponad 250 uczniów. To druga co do wielkości szkoła w gminie Kartuzy na terenie wiejskim. Jej rozbudowa jest niezwykle potrzebna, jeśli chcemy zapewnić odpowiedni rozwój naszym dzieciom.

Fot. UM w Kartuzach

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*