Kartuzy. „Klasztorna” z muralem na 100-lecie szkoły

Kartuzy. „Klasztorna” z muralem na 100-lecie szkoły

Na ścianie I Liceum Ogólnokształcącego im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach powstaje mural z okazji nadchodzącej rocznicy 100-lecia szkoły. Akcję zainicjowali maturzyści, którzy pozyskali na ten cel środki w ramach projektu „Akademia Młodego Samorządowca” realizowanego przez słupską fundację „Lex Humana”.

Od kilku dni na zewnętrznej ścianie budynku kartuskiego liceum przy ul. Klasztornej pracuje artysta z Lęborka – Patryk Łukaszuk. Powstający mural ma nawiązywać do bogatej historii szkoły.

Jego uroczyste odsłonięcie planowane jest na koniec listopada. Poprzedzi je przygotowane przez uczniów spotkanie w auli szkoły, mające na celu przybliżenie zaproszonym gościom ideę projektu, w którym brali udział. Wyświetlony zostanie także film opowiadający o patronie i historii szkoły.

Reklamy

-Nasze działanie dedykujemy całej społeczności szkolnej – uczniom, nauczycielom, dyrekcji i absolwentom. Realizacja projektu wynika z potrzeby głębszego przeżycia 100-lecia istnienia szkoły oraz wyzwania, jakim jest chęć zorganizowania kulturalnego wydarzenia dla społeczności szkolnej. Jako klasa maturalna chcemy zainspirować uczniów młodszych klas do działania wolontarystycznego – podsumowują biorący udział w projekcie uczniowie klasy 4d.

„Akademia Młodego Samorządowca” finansowana jest ze środków NIW-CRSO w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Celem głównym konkursu jest wspieranie aktywności społecznej młodzieży w zakresie realizacji inicjatyw na rzecz lokalnych społeczności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*