Kartuzy. Choinki w sprzedaży. Policja i straż leśna sprawdzają, czy są legalne

Kartuzy. Choinki w sprzedaży. Policja i straż leśna sprawdzają, czy są legalne

Za chwilę większość z nas w pełni poczuje magię świąt Bożego Narodzenia, a jej nieodłącznym elementem niewątpliwie jest pięknie wystrojona choinka. Sprzedaż drzewek bożonarodzeniowych w „stolicy Kaszub” ruszyła kilka dni temu. Jak kształtują się ceny? Ponadto od początku tygodnia policja prowadzi akcję „Choinka”, w ramach której sprawdzane są m. in. punkty sprzedaży świątecznych drzewek.

W Kartuzach sprzedaż tzw. choinek ruszyła, jak co roku, w kilku miejscach, m. in. w Parku Solidarności. Ich ceny nieszczególnie zaskakują, ale jednocześnie, jak podkreślają sprzedawcy, są dość zróżnicowane.

-Ceny obecnie kształtują się od 50 do 130 złotych, w zależności od drzewka – mówi Karol Marszałkowski, sprzedający świąteczne iglaki w kartuskim Parku Solidarności. – W sprzedaży mam wyłącznie jodły i świerki. Na razie zainteresowanie nie jest duże, ale do świąt zostało jeszcze kilka dni.

Reklamy

Sprzedawcy niemal jednomyślnie podkreślają, że każdego roku nie brakuje klientów, którzy po drzewko bożonarodzeniowe przychodzą na tzw. „ostatnią chwilę”. Ponadto do soboty przez policję prowadzona będzie akcja „Choinka”.

W tym czasie dzielnicowi wspólnie ze strażą leśną sprawdzać będą nie tylko legalność pochodzenia sprzedawanych choinek, ale również kontrolować będą masywy leśne, aby ograniczyć w ten sposób nielegalną wycinkę drzewek.

Mundurowi sprawdzają również pojazdy, przewożące choinki. Sprzedaż kradzionych drzewek oraz ich zakup prowadzą do odpowiedzialności karnej za przestępstwo lub wykroczenie.

Za kradzież choinki czy innej rośliny z lasu grozi mandat bądź skierowanie sprawy do sądu, gdzie kara może być o wiele surowsza.

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*