Kartuzy. Centrum kultury wciąż bez dyrektora

Kartuzy. Centrum kultury wciąż bez dyrektora

Dotąd nie poznaliśmy nazwiska nowego dyrektora Kartuskiego Centrum Kultury. Jak jednak informuje wiceburmistrz Kartuz, niewykluczone, że będzie ono znane już w przyszłym tygodniu. Nieoficjalnie zaś mamy informacje na temat kandydatów, ubiegających się o fotel szefa KCK.

Jakiś czas temu informowaliśmy, iż ruszają poszukiwania nowego dyrektora Kartuskiego Centrum Kultury w związku z tym, że jego dotychczasowa szefowa Aleksandra Maciborska-Pytka odchodzi na emeryturę. Do 6 października osoby zainteresowane mogły zgłosić się do konkursu. Póki co jednak naboru jeszcze nie rozstrzygnięto. Tym samym jak na razie KCK pozostaje bez dyrektora.

Jak jednak informuje wiceburmistrz Kartuz Sylwia Biankowska, jeszcze w tym tygodniu komisja konkursowa ma przeprowadzić rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami. Tym samym możliwe, że decyzja, dotycząca nowego szefa ośrodka kultury, zapadnie w przyszłym tygodniu.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, do konkursu zgłosiło się 12 osób. Wśród nich prawdopodobnie znalazło się kilku aktualnych pracowników Kartuskiego Centrum Kultury, ale nie tylko. Od nowego dyrektora oczekuje się m. in. doświadczenia w pracy w podmiocie, działającym w obszarze kultury, edukacji, turystyki lub sportu bądź doświadczenia, związanego z prowadzeniem własnej działalności artystycznej. Do sprawy wrócimy niebawem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*