Kartuzy. Andrzej Bystron zachęca do podpisania petycji ws. kanalizacji

Kartuzy. Andrzej Bystron zachęca do podpisania petycji ws. kanalizacji

Kanalizacja ściekowa „Brodnica Górna – Kartuzy przez Ręboszewo i Kosy” – o wsparcie finansowe tego zadania z „Polskiego Ładu” zabiega radny pow. kartuskiego Andrzej Bystron. Przygotował w tym celu petycję do premiera Mateusza Morawieckiego oraz posłów z okręgu nr 26, zachęcając do składania pod nią podpisów w formie elektronicznej. „Znaczenie rozwoju linii kanalizacji ściekowej dla nas mieszkańców jest oczywiste” – podkreśla w uzasadnieniu.

Radny pow. kartuskiego Andrzej Bystron za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o przygotowaniu petycji w sprawie wsparcia finansowego z „Polskiego Ładu” dla budowy kanalizacji ściekowej: „Brodnica Górna – Kartuzy przez Ręboszewo i Kosy”. Zachęca do składania podpisów w formie elektronicznej. Można to zrobić TUTAJ.

Rajca zwraca uwagę na to, że wsparcie z budżetu państwa może sięgnąć nawet 95 procent wartości tej strategicznej  dla gminy inwestycji. W uzasadnieniu petycji zaś dodaje, że obecnie trwają prace, związane z rozbudową sieci kanalizacyjnej części wsi Mezowo, czyli tylko tam, gdzie jest największe zagęszczenie zabudowań. Wspomina również o niepokojącym w jego opinii zadłużeniu gminy, sięgającym aktualnie około 100 mln zł.

Reklamy

-W minionych latach zakończono prace przyłączenia części wsi Łapalice do sieci kanalizacyjnej gminy Chmielno. Wspomniana inwestycja przy uwzględnieniu aktualnego kosztorysu inwestorskiego to kwota około 30.000.000 zł – przekonuje w uzasadnieniu A. Bystron. – Owa kwota dla gminy Kartuzy nawet przy wsparciu ze środków zewnętrznych w wysokości 50 procent jest bardzo trudna do udźwignięcia.

Andrzej Bystron podkreśla też, że rozwój kanalizacji ściekowej na terenie gminy jest bardzo istotny, nie tylko ze względów społeczno-ekonomicznych, ale również „dla rozwoju ekologii Naszej Małej Ojczyzny”. Pełną treść petycji przeczytać można poniżej:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*