Joanna Łaszewska finalistką VIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach

Joanna Łaszewska uczennica klasy II Technikum Ekonomicznego w ZSZiO w Kartuzach uzyskała tytuł finalistki VIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach. Finał odbył się Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Joanna na wszystkich poziomach szkolnym, wojewódzkim i ogólnopolskim tego konkursu, wykazała się dużą znajomością przepisów z ustaw takich jak: o swobodzie działalności gospodarczej, podatkowych, o doradztwie podatkowym wraz z rozporządzeniami. Były też pytania z niedawno uchwalonej konstytucji dla biznesu.

Jest to duży sukces uczennicy ze Wzgórza, gdyż konkurs był trudny i wieloetapowy. Każdy wie jak zawiłe i ciągle zmieniające się jest polskie prawo podatkowe i jak skomplikowane jest jego stosowanie w rozwiązaniach gospodarczych – informuje szkoła. 

Joanna Łaszewska stanęła do rywalizacji z maturzystami i wielu z nich pokonała wykazując się  szeroką i pewną wiedzą o systemie podatkowym w Polsce. Uczennica po raz pierwszy z zagadnieniem systemu podatkowego spotkała się na lekcjach z przedmiotów ekonomicznych w ZSZiO w Kartuzach oraz na szkoleniach podczas realizacji projektów przez Stowarzyszenie dla Rozwoju Edukacji, które wspiera kształcenia w tej szkole.  

Jako przyszły doradca podatkowy zgłębiała wiedzę pod bacznym okiem Małgorzaty Klasa, odkrywając coraz to większe zainteresowanie tematem, natomiast opiekę podczas wyjazdu do Katowic sprawowała jej wychowawczyni Joanna Wenta.

Ogólnopolski finał tego konkursu zorganizował Śląski Odział Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*