I etap Olimpiady ZUS za nami! Szkoła „Na Wzgórzu” powalczy na etapie wojewódzkim

I etap Olimpiady ZUS za nami! Szkoła „Na Wzgórzu” powalczy na etapie wojewódzkim

Znamy już finalistów I etapu Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. W etapie wojewódzkim zmierzy się 20 trzyosobowych grup. Która z nich będzie reprezentowała Pomorze finale? Tego dowiemy się już w marcu.

Aby zgłosić się do Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych, uczniowie musieli wcześniej wziąć udział w „lekcjach z ZUS”. To projekt edukacyjny realizowany przez ZUS, którego celem jest poszerzenie wiedzy młodzieży na temat ubezpieczeń społecznych.

Kartuzy będą reprezentować uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. I Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte w Kartuzach (Joanna Łaszewska, Martyna Tusk, Ewelina Damaszk), którzy w pierwszym etapie olimpiady zmierzyli się z 2 411 uczniami z 53 pomorskich szkół. W całej Polsce do Olimpiady zgłosiło się niemal 34 tys. uczniów z 994 szkół. Młodzież z Kartuz już 15 marca w etapie wojewódzkim stanie w szranki z 20. najlepszymi drużynami z pomorskich placówek. Zwycięska ekipa będzie reprezentowała nasze województwo 26 kwietnia podczas ogólnopolskiego finału Olimpiady w Warszawie.

Reklamy

Udział w Olimpiadzie pozwoli nie tylko sprawdzić zdobytą podczas „lekcji z ZUS” wiedze, ale także zdobyć atrakcyjne nagrody materialne oraz indeksy bądź dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na wyższe uczelnie. Te korzyści są efektem umów i porozumień o współpracy, jakie ZUS zawiera z uczelniami. Indeksy oferują między innymi: Uniwersytet Gdański, Akademia Pomorska w Słupsku, Uniwersytet Warszawski, Katolicki Uniwersytet Lubelski czy Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Więcej o projekcie „Lekcje z ZUS” oraz Olimpiadzie Wiedzy znaleźć można na stronie www.zus.pl/edukacja.Zapraszamy także na fanpage Olimpiady na Facebooku, gdzie znajduje się wiele ciekawostek dotyczących ubezpieczeń społecznych

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*