Finał 28. Jarmarku Kaszubskiego w Kartuzach z zespołem IRA [ZDJĘCIA]

Finał 28. Jarmarku Kaszubskiego w Kartuzach z zespołem IRA [ZDJĘCIA]

28. Jarmark Kaszubki w Kartuzach przechodzi do historii. Frekwencja dopisała, a na scenie nie zabrakło koncertów. Na finał drugiego dnia jarmarku energetyczny koncert dał legendarny zespół IRA.

[Not a valid template]Za nami 28. Jarmark Kaszubski w Kartuzach. Tegoroczna edycja wydarzenia przyciągnęła do Parku Solidarności w Kartuzach wielu mieszkańców, ale i turystów. Drugi dzień jarmarku zakończył się niezwykłym koncertem zespołu IRA. 

Drugi dzień jarmarku rozpoczął się od programu dla dzieci przygotowanego przez Dynamic Event. Nie zabrakło zabaw, śmiechów, a także cukierków. Tuż po atrakcjach dla najmłodszej widowni, na scenie pojawiły się dzieci z Grodna na Białorusi. „Wesoła Gromadka” specjalnie dla kartuskiej widowni zaśpiewała polskie pieśni patriotyczne i nie tylko. Dzieci zachwyciły słuchaczy śpiewem, a także świetnym polskim akcentem. 

Przypomnijmy, że w Kartuzach, na zaproszenie Burmistrza Kartuz Mieczysława Gołuńskiego, wakacje spędza czterdzieścioro dzieci polskiego pochodzenia w wieku 9-16 lat z Polskiej Szkoły Społecznej im. Jana Pawła II w Grodnie na Białorusi.

Następnie na scenie zameldował się Damian Holecki z zespołem, a tuż po nim Zespół Pieśni i Tańca Bandonia z Tuchlina, Khrystyna Fetisova oraz grupa muzyczna Słowianki.

Na zakończenie niezwykły koncert dał zespół IRA. Usłyszeliśmy takie utwory, jak „Wybacz”, „Ona jest ze snu”, „Mój dom”, a także covery, jak „Płonie stodoła”

Wyniki konkursu „Najładniejsze stoisko na Jarmarku Kaszubskim”:

  1. miejsce – Grażyna Plichta – „Fabryka z duszą”
  2. miejsce – Eugeniusz Świątkowski – „Wyroby z wikliny i brzozy”
  3. miejsce – Marek Boroski – „Regionalne Koło Pszczelarzy w Łowiczu”

 

Jeden Komentarz

  1. Koncert IRY rewelacyjny…niezapomniane wrażenia pozostaną jeszcze przez długi, długi czas 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*