fot. UG Żukowo/ Dzień sąsiada

Dzień sąsiada, czyli integracja i sprzątanie wsi w Tuchomiu [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy Tuchomia postanowili 6 maja zadbać o swoją miejscowość. Najpierw zabrali się za jej wysprzątanie, a później zgromadzili się razem przy ognisku. Dzień sąsiada minął aktywnie i wesoło. Zobacz zdjęcia!

Dzien sasiada003

Zdjęcie 1 z 5

fot. UG Żukowo

Liczna grupa uczestników spotkała się razem na sprzątaniu, a potem przy ognisku. W akcji udział wzięło sporo dzieci, które musiały zmierzyć się z niestety dość sporą ilością odpadków. Posprzątano wszystkie ulice centrum Tuchomia, a także okolica boiska, jeziora i lasek nieopodal dworku Oleńka. Dzień sąsiada przebiegł w bardzo rodzinnej atmosferze!

Zobacz też: Rajd Krajoznawczy Perkun – najpierw zwiedzali, później strzelali [ZDJĘCIA]

Po zebraniu dużego kontenera śmieci uczestnicy mogli cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem. Zebrali się na terenie dworku Oleńka i tam wspólnie biesiadowali. Organizatorzy zapewnili im poczęstunek, dzięki czemu wszyscy mogli zrelaksować się przy ognisku. 

Reklamy

Nie zabrakło również kawy i słodkiego poczęstunku. Ci, z których sprzątanie Tuchomia nie wyssało całej energii mogli jeszcze pobawić się przy muzyce na żywo, którą zapewnili Rafał Kujawski i Marek Sękowski.

Akcję zainicjowała Rada Sołecka wraz z Sołtysem, radny Stanisław Groth oraz KGW Tuchom.

Skomentuj: Dzień sąsiada, czyli integracja i sprzątanie wsi w Tuchomiu [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*