Trwają poszukiwania nastolatka na Jeziorze Tuchomskim. Wypadł z rowerka wodnego

Trwają poszukiwania nastolatka na Jeziorze Tuchomskim. Wypadł z rowerka wodnego

Do wywrócenia się 2 rowerków wodnych doszło wczoraj na Jeziorze Tuchomskim. Trwają poszukiwania nastolatka, który wypadł z jednego z nich.

Jak mówi Mateusz Pielowski z Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach, zgłoszenie o zdarzeniu straż pożarna otrzymała wczoraj przed godz. 18. Na Jeziorze Tuchomskim w Tuchomiu (gm. Żukowo) wywróciły się 2 rowerki wodne. Na rowerkach znajdowało się 9 osób, prawdopodobnie wszystkie osoby były poniżej 20. roku życia.

Z wody wyciągnięto 8 osób, które nie wymagały dalszej hospitalizacji. Rozpoczęto poszukiwania jeszcze jednej osoby, prawdopodobnie 16-latka. Z uwagi na warunki pogodowe, poszukiwania wczoraj zakończono i wznowiono je dzisiaj. W działaniach biorą udział strażacy wraz ze specjalistyczną grupą wodno-nurkową.

Reklamy

To już drugie zdarzenie na akwenie wodnym w ostatnich dniach. Kilka dni temu pisaliśmy o tragedii, do jakiej doszło na Jeziorze Węgorzyno w Sulęczynie. Utonął tam 21-letni mężczyzna, który wypłynął rowerkiem wodnym na jezioro i prawdopodobnie postanowił popływać.

Zobacz również: Sulęczyno. Wyłowiono zwłoki 21-latka. Poszedł popływać na rowerku wodnym

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*