fot. Alicja Hinc/Perkun

Rajd Krajoznawczy Perkun – najpierw zwiedzali, później strzelali [ZDJĘCIA]

Pierwszy Kaszubski Rajd Krajoznawczy Perkun już za nami. Akcja odbyła się 2 maja, a zorganizował ją Klub Strzelecki Perkun. Zawodnicy zwiedzali wyznaczone punkty w trakcie rajdu, a później spotkali się na strzelnicy w Miszewku.

Perkun001

Zdjęcie 1 z 64

fot. Alicja Hinc

– Chcemy rozpropagować nasz sport, ale też to żeby ludzie wyszli w świat – zwiedzili okolice. Trzeba ludzi wyciągnąć z domu, zaciekawić. (…) Dlatego połączyliśmy zwiedzanie gminy Żukowo z takimi atrakcjami. Rajd jest głównie skierowany do rodzin. Na strzelnicy jest pokaz broni czarnoprochowej, jest to dość widowiskowe – ładowanie tej broni, później huk. To niesamowite bo ona nie ma odrzutu, ale daje ogromny huk. – powiedziała nam Agnieszka Kaim, przedstawicielka Klubu Strzeleckiego Perkun.

Zobacz też: Kartuska 10: po kałużach i błocie w podmiejskich lasach [ZDJĘCIA]

Uczestnicy musieli zwiedzić: Pałac w Leźnie, Centrum Zarządzania Kryzysowego w Żukowie i Kościół w Chwaszczynie. Tam czekali na nich przewodnicy i oprowadzali po obiekcie. W nowej remizie zwiedzający mogli np. wejść do wozów strażackich czy też zjechać na rurze. Z kolei w Pałacu w Leźnie mieli możliwość wejścia do podziemia. 

O 15.00 wszyscy zebrali się na strzelnicy w Miszewku, gdzie mogli podziwiać zbiory broni, oraz wypróbować je. Dorośli i dzieci chętnie korzystali z okazji i oddawali strzały do celu. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja broni czarnoprochowej.

Skomentuj: Rajd Krajoznawczy Perkun – najpierw zwiedzali, później strzelali [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*