II Puchar Polski Strong Man w Potęgowie z udziałem Macieja Hirsza

1 i 2 czerwca w Potęgowie odbywały się imprezy w ramach święta Dni Gminy. Oprócz programu artystycznego odbywały się także rywalizacje sportowe. Mariusz Pudzianowski sędziował zmagania strongmanów w ramach Pucharu Polski.

[Not a valid template]Dni Gminy Potęgowo rozpoczęto w piątek VI Rodzinnym Biegiem po Zdrowie, w którym uczestniczyło kilkaset osób. Wieczorem w Gminnym Centrum Kultury zorganizowano uroczystą akademię z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbył się również spektakl aktorów z Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku.

Głównym wydarzeniem w sobotę był II Puchar Polski Strongman, w którym uczestniczyło pięciu zawodników pod okiem sędziów: Mariusza Pudzianowskiego oraz Sławomira Rawińskiego. Rywalizację wygrał Mateusz „Sumik” Ostaszewski, a w walce o puchar zmierzył się z Dariuszem Wejerem, Maciejem Hirszem, Michałem Kopackim, oraz Przemkiem Ciechanowskim.

Zawodnicy rywalizowali w 30 stopniowym upale, co nie pomagało w konkurencjach. Nasz reprezentant, Maciej Hirsz zaprezentował się dobrze, zajmując drugie miejsce. To jego kolejny turniej w maratonie, który odbywa. 

WYNIKI:

1 miejsce – Mateusz Ostaszewski, Wejherowo

2 miejsce – Maciej Hirsz, Kartuzy

3 miejsce – Dariusz Wejer, Bytów

4 miejsce – Michał Kopacki, Tuszyn

5 miejsce – Przemysław Ciechanowski, Zgierz

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*