Goręczyno. Trwają prace przy budowie przedszkola

Goręczyno. Trwają prace przy budowie przedszkola

Trwa budowa przedszkola w Goręczynie (gm. Somonino). W kwietniu podpisano umowę z wykonawcą  inwestycji „Budowa przedszkola w Goręczynie wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz zagospodarowaniem terenu”. Wykonawcą jest firma Defero Sp. z.o.o. z Sieradza.

Przedszkole powstaje przy ul. Topolowej w Goręczynie i będzie tam miejsce dla 200 dzieci (8 oddziałów). W skład każdego oddziału wchodzi sala zabaw, toalety oraz pomieszczenie gospodarcze. W przedszkolu znajdować będzie się kuchnia z dużą stołówką oraz część dla personelu. Powstający obiekt jest parterowy, niepodpiwniczony z dachem wielospadowym. W ramach inwestycji powstanie również parking i plac zabaw.

Inwestycja realizowana dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Dofinansowanie: 13 000 000 zł. Całkowity koszt inwestycji to ponad 15 mln zł.

Reklamy

Ponadto w 2024 roku gmina Somonino realizować będzie inwestycje „Przebudowa drogi gminnej – ul. Topolowej w Goręczynie”. Jest to droga prowadząca do powstającego przedszkola. W zakres prac wchodzi wykonanie elementów ulic, nawierzchni jezdni, a także nawierzchnia chodnika oraz parking z kostki betonowej. Na przebudowę ul. Topolowej gmina Somonino pozyskała dofinansowanie w wysokości 2 500 000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*