Gorąca i kolorowa niedziela zapowiada się w Kartuzach! 
Barwny Santa RUN z setkami uczestników!

Gorąca i kolorowa niedziela zapowiada się w Kartuzach! 
Barwny Santa RUN z setkami uczestników!

Już w najbliższą niedzielę długo oczekiwany największy bieg mikołajkowy w województwie pomorskim czyli Santa Run Kartuzy. Trzecia edycja imprezy zapowiada […]

Już w najbliższą niedzielę długo oczekiwany największy bieg mikołajkowy w województwie pomorskim czyli Santa Run Kartuzy. Trzecia edycja imprezy zapowiada się wyśmienicie, z mnóstwem nagród i dobrej zabawy. To wydarzenie nie tylko dla biegaczy – podkreślają i zapraszają Organizatorzy.

Po raz kolejny zainteresowanie naszym biegiem jest niesamowite! Na liście startowej jest aż ponad 1300 nazwisk uczestników z całej Polski! Oczywiście najwięcej z Kaszub i wybrzeża. Cieszymy się, że Kartuzy na ten dzień staną się także stolicą biegową na Pomorzu. Większość ze startujących pobiegnie w świątecznych i nie tylko strojach więc będzie to rzeczywiście niecodzienny widok. Zapraszamy mieszkańców do kibicowania i wspierania zawodników na trasie. Choć bieg ma charakter czysto towarzyski i zabawowy to dla wielu debiutantów będzie to spore wyzwanie na 7 kilometrowej trasie prowadzącej głównymi ulicami Stolicy Kaszubi niesamowite przeżycie. – przekazuje i zaprasza Karol Nowakowski, koordynator i pomysłodawca wydarzenia z Akademii Biegowej Kartuzy.

Reklamy

 

Sportowych atrakcji nie zabraknie

W godzinach porannych odbędzie się parada mikołajów na rowerach, na którą zapraszają Rowerowe Kaszuby. Zbiórka o godzinie 10:30 na Promenadzie, a ok. godziny 12:00 w parku Solidarności, a dokładnie na ul. Klasztornej wystartują 400 dzieci w 6 kategoriach wiekowych. Chwilę wcześniej przywitamy uczestników wspomnianej parady na dwóch kółkach.

O 13:30 zaplanowano start główny, który odbędzie się po raz drugi z ulicy Chmieleńskiej. Trasa wiedzie małą obwodnicą Kartuzach w kierunku osiedla Wybickiego, przez Rynek od ul. Piłsudskiego, następnie ul. Majkowskiego do modernizowanego Gaju Świętopełka z metą na ul. Lasztornej.

 Dobrą godzinę po starcie zaplanowano dekoracje wraz z losowaniem wielu atrakcyjnych nagród wśród wszystkich uczestników tych sportowych propozycji. Wcześniej w hali sportowej ZSO nr 1 będzie można przyłączyć się do energetycznej zumby. Wszystkie dzieci i nie tylko zapraszamy do stanowiska Wyspy Frajdy na malowanie buziek w świąteczne wzory. Z kolei LUKNET z Kiełpina będzie oferowało zdjęcia przy magicznym lustrze. Ta brzmiąca bardzo tajemniczo atrakcja jest podobna do działania fotobudki, ale bardziej spersonalizowana i sprawiająca jeszcze więcej zabawy!

– Także zimą trzeba zadbać o intensywną promocję aktywności fizycznej wśród naszych mieszkańców – dorosłych i dzieci. To właśnie sport w takim wydaniu rekreacyjnym, dodaje energii i poprawia samopoczucie, ale ma także olbrzymie znaczenie integracyjne. Chcemy pokazać, że nasze ogólne zdrowie zależy przede wszystkich od aktywności fizycznej, którą uprawiamy przez cały rok, nie tylko sezonowo. Do naszej inicjatywy przyłączyło się wiele instytucji i firm, które myślą podobnie jak my i wspierają nasze działania, za co już teraz im dziękuję i serdecznie zapraszam w imieniu wszystkich organizatorów. Jesteśmy przekonani i cieszymy się, że wydarzenie się rozwija. Taka promocja walorów Kaszub, Gminy i Powiatu kartuskiego jest strzałem w dziesiątkę – dodaje Nowakowski.

Biuro i całe miasteczko imprezy zlokalizowane będzie po raz pierwszy w hali sportowej ZSO nr 1 na Klasztornej 4 oraz czynne już od godziny 9:00. Szkoła została jednym Partnerów imprezy, a sama zmiana lokalizacji przyczyni się do zwiększenia komfortu uczestników.

Bardzo smacznie na mecie!

Już po biegu dla wszystkich uczestników czekać będzie pyszna klasyczna wojskowa grochówka ufundowana przez naszego wiodącego Sponsora firmę KASTEL TRANASPORT z Somonina. Ale to nie wszystko. Ponadto zawodnicy będą mogli posilić się i wybić gorące napoje w strefie gastronomicznej Deptak PRL i Pizzeria Bemol z Kartuz.

Atrakcje i mnóstwo nagród dla uczestników

Bardzo atrakcyjnie zapowiadając się nagrody losowane w biegach dziecięcych i biegu głównym. Pula nagród to 5 tyś. złotych. Jedną z nich jest voucher dla dwojga w urokliwym
i klimatycznym Hotelu ZAMEK Gniew. Oddział kartuski Banku Credit Agricole ufundował natomiast… rower! W całym katalogu są także AGD, sprzęt RTV  i sportowy.

Patronat Honorowy na wydarzeniem objęli:

  • Wojewoda Pomorski – Dariusz Drelich
  • Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk
  • Burmistrz Kartuz – Mieczysław Grzegorz Gołuński
  • Starosta Kartuski – Bogdan Łapa

Utrudnienia w ruchu drogowym

Informujemy także o utrudnieniach w ruchu  ulicznym dlatego  prosimy zwłaszcza kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i wyrozumiałość. Szczegółowa trasa biegu przedstawiona jest na poglądowej mapie.

Na czas biegu ruch pojazdów zostanie na poszczególnych odcinkach czasowo wstrzymany przez poszczególne służby porządkowe. Ponadto prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności z uwagi na wzmożony ruch biegaczy w okolicach Parku Solidarności i Wzgórza Wolności, ul. Klasztornej w godzinach 11:00 – 15:00.

– ul. Chmieleńska – 12:30 – 13:30 – odcinek od ul. Wzgórze Wolności do ul. Reja – wyłączony z ruchu.

– ul. Klasztorna na odcinku od świateł ul. Wzgórze Wolności / 3 maja do Kartuskiego Centrum Kultury w godzinach 10:00 – 15:00 wyłączona z ruchu.

 Trasa biegu zostanie zabezpieczona przez odpowiednie służby: funkcjonariuszy Policji Powiatowej w Kartuzach, Strażaków Ochotników z Prokowa, Straż Miejską oraz siły własne organizatora w tym Grupę Rowerowe Kaszuby za co organizatorzy bardzo dziękują już teraz. 

Informacje i aktualności dostępne są na profilu na facebook: https://www.facebook.com/mikolajowyfestiwalzdrowia/oraz www.santarunkartuzy.pl        

image description

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*