Biegacze zalewają listy startowe Santa Run Kartuzy! Ostatni dzień na zgłoszenie!

Biegacze zalewają listy startowe Santa Run Kartuzy! Ostatni dzień na zgłoszenie!

Już za tydzień, dokładnie 16 grudnia, odbędzie się największy bieg mikołajkowy w województwie pomorskim czyli Santa Run Kartuzy. Impreza zapowiada się wyśmienicie, z mnóstwem nagród i dobrej zabawy. Na decyzję o starcie pozostało mało czasu, bowiem już w niedzielę 9 grudnia o godzinie 22:00 panele zgłoszeniowe zostają zamknięte! Zwłaszcza Ci, którzy po ciężkim sezonie wypełnionym pogonią za życiówkami pragną trochę sportowo zaszaleć i spędzić czas w miłym towarzystwie to 
w Kartuzach będzie właśnie taka możliwość! To wydarzenie nie tylko dla biegaczy – podkreślają i zapraszają Organizatorzy.

Mimo, że bieg ma charakter happeningu, wszystkim zawodnikom na 7 kilometrowej trasie wytyczonej głównymi ulicami Kartuz zostanie zmierzony pomiar czasu drogą elektroniczną, a najszybsi mogą liczyć na nagrody. Wszyscy natomiast wezmą udział w losowaniu wielu nagród, których pula wynosi ok. 5 tyś. złotych. Impreza odbędzie się w ramach mikołajkowego Festiwalu Zdrowia, w skład które wchodzą także biegi dla dzieci Santa Run Kids oraz Parada „Mikołaje na Rowerach”.

Będzie kolorowo i radośnie bo na listach tłoczno

Punktualnie o godzinie 13:30 ruszy fala kolorowych biegaczy. Na listach startowych widnieje oficjalnie już 800 zawodników z całego kraju, oczywiście najwięcej z Pomorza.  W tym roku organizatorzy mobilizują po raz kolejny startujących by celebrować bieg w stroju świątecznym lub jakimkolwiek, a to oznacza, że w Stolicy Kaszub zrobi się bajkowo i barwnie w całym mieście. Dla wszystkich, którzy zdecydują się pokonać
7 kilometrową trasę biegiem w przebraniu na mecie otrzymają wytrzymałe, wysokiej jakości worko – plecaki z pięknym nadrukiem oraz tradycyjnie nietuzinkowe medale w dużym stopniu ufundowane przez Gminę Kartuzy z Burmistrzem Kartuz na czele! Warto dodać, że tegorocznymi, ważnymi Partnerami i Sponsorami są Powiat Kartuski, firma Kastel, Invest Brzeski, Wanit oraz SKM PKP Trójmiasto.

– Listy na biegi dziecięce Santa RUN Kartuzy są już zamknięte. Wystartuje w nich blisko 400 małych sportowców w wieku od 2 do 12 lat, którzy nie boją się pogody i spędzają z rodzicami czy trenerami czas aktywnie. Na mecie 6 biegów każdy uczestnik otrzyma upominki oraz nie mniej atrakcyjny niż dorośli stalowy medal.– informuje sztab organizacyjny.

Równolegle trwają zgłoszenia na Paradę rowerową „Mikołaje na Rowerach”. Sympatycy dwóch kółek zwartą kolumną pokonają 10 kilometrową trasę głównymi i bocznymi ulicami Kartuz. Obowiązuje przebranie świąteczne.

Bardzo smacznie na mecie!

Już po biegu dla wszystkich uczestników czekać będzie pyszna klasyczna wojskowa grochówka ufundowana przez naszego wiodącego Sponsora firmę KASTEL TRANASPORT z Somonina. Ale to nie wszystko. Ponadto zawodnicy będą mogli posilić w strefie gastronomicznej Deptak PRL i Pizzeria Bemol z Kartuz.

Atrakcje i mnóstwo nagród dla uczestników

Bardzo atrakcyjnie zapowiadając się nagrody losowane w biegach dziecięcych i biegu głównym. Jedną z nich jest voucher dla dwojga w urokliwym i klimatycznym Hotelu ZAMEK Gniew. Oddział kartuski Banku Credit Agricole ufundował natomiast… rower!
W całym katalogu są także AGD, sprzęt RTV  i sportowy.

Miasteczko biegowe zlokalizowane jest w Parku Solidarności, a główną bazą jest Partner imprezy – Liceum Ogólnokształcące ZSO Kartuzy. Biuro zawodów zlokalizowane po raz pierwszy na hali sportowej na ul. Klasztornej 4 czynne już od godziny 9:00.

Patronat Honorowy na wydarzeniem objęli:

  • Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk
  • Burmistrz Kartuz – Mieczysław Grzegorz Gołuński
  • Starosta Kartuski – Bogdan Łapa

 

  • Panel zgłoszeniowy do biegu Santa RUN znajduje się tutaj: https://bit.ly/2OTQLCX
  • Panel zgłoszeniowy dla uczestników Parady „Mikołaje na rowerach”: https://bit.ly/2DfTOAa

 

Informacje i aktualności dostępne są na profilu na facebook: https://www.facebook.com/mikolajowyfestiwalzdrowia/ oraz www.santarunkartuzy.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*