W wolności odnajdziemy miłość… Bożonarodzeniowy czas w szkole „na Wzgórzu” [ZDJĘCIA]

W wolności odnajdziemy miłość… Bożonarodzeniowy czas w szkole „na Wzgórzu” [ZDJĘCIA]

Tradycyjne, spotkania wigilijne w klasach, poprzedzone przedstawieniem, które przypomniało nam o najcenniejszych wartościach. Tak przebiegało ostatnie przed Bożonarodzeniowe spotkanie uczniów w ZSZiO w Kartuzach.

IMG_1144

Zdjęcie 1 z 27

Ostatnie spotkanie w szkołach, przed przerwą świąteczną, to zawsze czas życzeń, prezentów i wspólnych klasowych wigilii. Nie inaczej było w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach, czyli popularnym „Wzgórzu”. 

Nim uczniowie spotkali się w swoich klasach, aby zasiąść do wspólnego stołu, zebrali się na hali sportowej, gdzie czekał ich Bożonarodzeniowy spektakl. Nie brakowało występów muzycznych oraz tańców. Całość opierała się na rozmowie dziadka z wnuczkami, o wolności i miłości, które nie mogą bez siebie istnieć. Poruszono tematy niezwykle ważne dla każdego z nas. O stracie bliskich osób, którą w okresie świąt odczuwamy jeszcze mocniej. O wolności, która powinna opierać się na szacunku do drugiego człowieka i wolności, która nie oznacza życia bez zasad. O wolności, która pozwala na najpiękniejszą i szczerą miłość. O wolności praw człowieka i wolności narodu, którą dostrzegamy i cenimy, a nie jest dana raz na zawsze, czego przykładem jest trudna sytuacja na Ukrainie i trwający stan wojenny. 

Reklamy

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, to czas, kiedy często i mocno podkreślamy wartość wolności. Jednak to także czas, kiedy powinniśmy zastanowić, jak ją pielęgnować i dbać o swój kraj, aby tej wolności nie stracić. Myśl tę, podkreślił poruszający występ Khrystyny Fetisovej, uczennicy ZSZiO w Kartuzach, która zaśpiewało, w ukraińskim stroju, popularną piosenkę „Carol of the bells” w swoim ojczystym języku. 

Wigilie klasowe w przepięknych aranżacjach

Dzień wigilii klasowych w szkole „na Wzgórzu”, to także dzień szkolnej rywalizacji w iście świątecznym nastroju. Jak co roku, zorganizowany został międzyklasowy konkurs na najlepszy stół wigilijny i najpiękniejszą aranżację klasy. Komisja w składzie: Joanna Stencel, Justyna Kosanecka, Justyna Kluge i Piotr Chistowski, mieli twardy orzech do zgryzienia. Ostatecznie, po burzliwych obradach wyłonili zwycięzców. 

WYNIKI KONKURSU:

  • 1 miejsce – IV TOR
  • 1 miejsce – III TOR
  • 2 miejsce – III TI
  • 2 miejsce – II LOc
  • 3 miejsce – III TH
  • 3 miejsce – I LOc
  • 3 miejsce – IV TE
  • Wyróżnienie – I TI
  • Wyróżnienie – II TI

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*